„Gazeta Chojeńska” numer 52-53 z dnia 23.12.2008

Anielskie śpiewy
Uczy młodych teatru
Czy tylko dla wzorowych?
Szachowe szaleństwo

Mistrzostwo województwa w szachach w kategorii szkół podstawowych zdobyła 17 grudnia SP 2 z Gryfina. To pierwszy medal w tej dyscyplinie w historii placówki - i od razu złoty. Jest to efekt działających tu trzeci rok pod kierunkiem Krzysztofa Rudnickiego klas szachowych, we współpracy z UKS Biały Pion. W zorganizowanych w Gryfinie zawodach wzięło udział 26 czteroosobowych drużyn szkolnych - łącznie 32 dziewcząt i 72 chłopców. Gryfinianie wystąpili w składzie: Cezary Laskowski z kl. V (zdobył 6 pkt i pokonał m.in. aktualnego wicemistrza Polski juniorów z Gryfic, co indywidualnie dało mu miejsce I-III), Justyna Kruszewska z kl. III (5,5 pkt i III miejsce), Greta Stołecka z kl. III (5 pkt i V miejsce, pokonała wielokrotną finalistkę Mistrzostw Polski ze Stargardu) oraz Kamil Poszepczyński z kl. VI (5 pkt i miejsce XI).

6. SP Drawsko Pom. 	16,5
Dzień wcześniej rozegrano mistrzostwa szkół gimnazjalnych. Złoty medal zdobyło Gimn. nr 6 z Koszalina. Wśród 21 drużyn Gimnazjum nr 1 z Gryfina zajęło 6 miejsce, a Gimn. nr 2 - było 15.
(rr)

Marta najlepsza
Marta Jabłońska zdobyła tegoroczne Grand Prix Gryfina w szachach. Finałowy turniej odbył się 13 grudnia z udziałem 40 młodych zawodników. W klasyfikacji generalnej Marta wyprzedziła o 6 pkt Cezarego Laskowskiego i o 7 pkt Roberta Magdziarza. W kategorii gimnazjów najlepszy był Łukasz Krawczyk, a w grupie uczniów szkół podstawowych Cezary Laskowski. Przez cały rok w ramach Grand Prix w 12 turniejach rozegrano aż 1467 partii. Sklasyfikowano 64 zawodników. Najmłodszy urodził się w 2001 r., a najstarszy w 1990. Nagrody w turnieju finałowym ufundowali: burmistrz Gryfina, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oraz związki Solidarność i Solidarność 80 w ZEDO SA.