Pierwszy w powiecie Orlik
Nowa szefowa ARiMR
Bocian doda mi skrzydeł

Udany sezon szachistów
Gryfińscy szachiści zakończyli 20 grudnia sezon startowy drużynowym turniejem szachów rodzinnych z udziałem jedenastu trzyosobowych zespołów. Wygrały Plusy w składzie: Łukasz Krawczyk, Czarek Lewczuk oraz Bogdan Zieliński, który zwyciężył również w klasyfikacji indywidualnej.
Gryfińscy miłośnicy królewskiej gry mogą uznać miniony rok za bardzo dobry. Miłosz Rudnicki zdobył na Mistrzostwach Polski złoty medal drużynowo w Pułtusku, a brązowy indywidualnie na akademickich MP we Wrocławiu. Piotr Promiński z Gimnazjum nr 2 wypełnił międzynarodowe normy i jako szósty szachista z Gryfina zostanie sklasyfikowany na listach światowych FIDE. Drużyna SP 2 zdobyła drużynowe mistrzostwo województwa. To tylko najważniejsze osiągnięcia. Nowy sezon gryfinianie rozpoczną już 11 stycznia, gdy podczas Finału WOŚP rozegrany zostanie turniej błyskawiczny.

Cztery puchary i brąz dla Chojny
W numerze 50. pisaliśmy o komplecie medali zdobytych na mistrzostwach województwa przez młodych warcabistów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chojny. Ich awans do drużynowych Mistrzostw Polski w Miłakowie 12-14 grudnia przyniósł kolejne sukcesy. Przyjechało 39 zawodniczek i zawodników z 9 województw. Pierwszego dnia rywalizowano w grze błyskawicznej - blitzu (5 min. na zawodnika) w 9 rundach. Drugi dzień to turniej główny (30 minut na zawodnika), rozgrywany również w 9 rundach. Nasze województwo reprezentowały przygotowane przez Andrzeja Krucewicza dwie trzyosobowe drużyny, utworzone z wychowanków chojeńskiego OSW. W klasyfikacji ogólnej województw (bez limitów wiekowych) nasi reprezentanci zajęli 6. i 11. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że byli oni najmłodsi (nawet 10- i 11-letni) i walczyli w większości z zawodnikami 20-25-letnimi ze szkół ponadgimnazjalnych. Spośród wszystkich reprezentacji zdobyli najwięcej trofeów: dwa puchary drużynowo, trzeci dla najmłodszego zawodnika (10-letniego Dawida Krawca) oraz czwarty - dla najlepszego trenera Mistrzostw Polski Andrzeja Krucewicza. Siedemnastoletni Paweł Litwin (w poprzednich latach dwukrotny wicemistrz Polski do lat 16) w klasyfikacji indywidualnej (bez limitów wiekowych) zdobył brązowy medal. To jego najlepszy wynik w karierze.
(r)

Piłka i bieg w Mieszkowicach
Już po raz siódmy w Mieszkowicach z okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się ogólnopolski halowy turniej piłkarski seniorów. Drużyny rywalizować będą w sobotę 10 stycznia w hali przy ZSP. Natomiast w finałową niedzielę 11 stycznia Mieszkowice organizują po raz trzeci bieg im. Zdzisława Mroza. O 10.30 odbędzie się bieg integracyjny (1 km), a o 11 wystartują kobiety i mężczyźni w biegu głównym na dystansie 10 km. Start i meta na placu Wolności.

Trampkarze KLUKS wygrali w Trzcińsku
KLUKS Krzywin wygrał 21 grudnia halowy turniej piłki nożnej trampkarzy (1996 i młodszych) w Trzcińsku-Zdroju. Zwycięzcy wygrali wszystkie 5 meczów z bilansem bramkowym 44-1. Dalsza kolejność: 2) Energetyk Junior Gryfino, 3) GUKS Widuchowa, 4) Orzeł Trzcińsko-Zdrój, 5-6) Stal Lipiany I i II. Królem strzelców z 22 golami został Dominik Szurko z KLUKS, najlepszym bramkarzem jego kolega Karol Janiak, a najlepszym zawodnikiem i odkryciem turnieju - 8-letni Wojciech Kosmalski z GUKS.
Skład KLUKS Krzywin: Karol Janiak, Piotr Waydyk jr., Dominik Szurko, Adam Kurowski, Szymon Kaberow, Hubert Wojewoda, Tomasz Lidwin, Piotr Waydyk - trener, Andrzej Lidwin - kierownik drużyny.