Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 13.01.2009

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kryzys Orkiestrze niegroźny
Owsiak na sportowo
Zdarzyło się w roku 2008
Porozmawiajmy o muzeum
Dobry rok w Baniach
Duże apetyty Morynia
Niezbędny jest dialog

Kryzys Orkiestrze niegroźny

Według dotychczasowych obliczeń, niedzielny XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł co najmniej tyle pieniędzy, jak przed rokiem: ponad 32 mln zł. Tym razem zbieraliśmy na zakup aparatury do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.
Wolontariuszki z ZSP w Chojnie (gdzie tradycyjnie działał sztab WOŚP) zebrały blisko 12 600 zł. W tle wóz straży pożarnej ze Schwedt, która - podobnie jak w ostatnich latach - aktywnie włączyła się w tę wielką akcję charytatywną.
W niedzielę o 20 w całej Polsce rozbłysło światełko do nieba. W Chojnie - przy Centrum Kultury przy akompaniamencie strażackich syren ze Schwedt.
Na aukcję w Centrum Kultury w Chojnie wiceburmistrz Wojciech Długoborski (z lewej) wystawił wykonany z ości okręt, który stanowił część polskiej ekspozycji na Expo 2000 w Hanowerze. Okręt kupił Hans-Jürgen Ziele (z prawej) - brandenburski pełnomocnik do współpracy niemieckich strażaków z ich kolegami z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.
W Trzcińskim Centrum Kultury wystąpili bracia Molędowie. 16 wolontariuszy (w tym burmistrz) zebrało łącznie w gminie 4 658,58 zł.
Polscy i niemieccy strażacy z jednostki OSP nr 2 ze Schwedt wspólnie kwestowali w Trzcińsku-Zdroju
Przed Centrum Kultury w Chojnie klub "Trabicross" w zamian za wrzucony do puszki datek na Wielką Orkiestrę oferował przejażdżki samochodami terenowymi

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska