Dzisiaj jest niedziela, 22 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 39 z dnia 29.09.2009

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Laboratoryjna droga przez mękę
Jabłko zamiast chipsa
Rosja czeka
Nasza młodzież w euroregionie
Premiery w UBS
Teatry już w akcji
Alkohol na okrągło?
Nigdy więcej?
Sport

Nasza młodzież w euroregionie

Przedstawiciele naszego powiatu wzięli udział w XIV Festiwalu Młodzieży Euroregionu Pomerania 18-20 września w Koszalinie. Przyjechali uczestnicy z całej Polski, z Niemiec i Szwecji. Impreza organizowana jest od 13 lat naprzemiennie w Polsce i w Niemczech.

Gimnazjum nr 1 z Gryfina
W turnieju piłkarskim chłopców rocznika 1994/95 drużyna Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie pod opieką Dariusza Żołnowskiego zajęła piąte miejsce w gronie 12 zespołów. Gryfinianie wygrali 8:2 z Gimnazjum nr 5 ze Szczecina, 2:1 z Gimnazjum Sportowym z Neubrandenburga i 10:2 z CJD Insel Usedom-Zinnowitz, a przegrali 0:1 VFL Bergen (Niemcy) i 0:2 z Gimnazjum nr 6 z Koszalina (zwycięzcę turnieju). W meczu o piąte miejsce rozgromili 11:1 Gimnazjum Węgorzyno. Nasi piłkarze wystąpili w składzie (w nawiasie strzelone bramki): Piotr Wołk (bramkarz), Mateusz Nikitiński (8), Paweł Włodarz (7), Bartosz Taniukiewicz (6), Dawid Rembecki (1), Łukasz Goraj (3), Eryk Marchewka (2), Krzysztof Lara (4).
W turnieju siatkówki dziewcząt (rocznik 1991-93) trzecie miejsce zajęła drużyna Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Baniach. Triumfowało II LO z Koszalina przed Gimnazjum nr 3 z Polic.
Mieszkowickie Mieszki
Festiwal to nie tylko sport, ale też prezentacje artystyczne. Grupa taneczna Mieszki pod kierunkiem Danuty Panek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach jako jedyna przedstawiła taniec country, bo na scenie królował hip-hop, dance i break dance. Mieszkowiczanie uczestniczyli też w warsztatach break dance i dominikańskiego tańca bachata. Na zakończenie festiwalu młodzież zaprezentowała efekty warsztatów.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska