Dzisiaj jest niedziela, 22 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 39 z dnia 29.09.2009

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Laboratoryjna droga przez mękę
Jabłko zamiast chipsa
Rosja czeka
Nasza młodzież w euroregionie
Premiery w UBS
Teatry już w akcji
Alkohol na okrągło?
Nigdy więcej?
Sport

Premiery w UBS

Teatr UBS w Schwedt kontynuuje dobrą tradycję polsko-niemieckich spektakli. Już 10 października o 19.30 odbędzie się premiera operetki "Frau Luna" berlińskiego kompozytora Paula Linckego (1866-1946). Akcja rozpoczyna się w stolicy Niemiec na przełomie XIX i XX wieku. Marsz z tej operetki pt. "Berliner Luft" (Berlińskie powietrze) stał się hymnem tego miasta. Warto dodać, że jedna z tanecznych melodii Linckego wykorzystana została w słynnym filmie "Titanic" z 1997 r.
"Frau Luna" przygotowana została we współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie, a kierownictwo muzyczne sprawuje Warcisław Kunc. Reżyseria Roland Gawlik i Peter Fabers. Następne spektakle: 16, 17, 30 i 31 października, 13 i 14 listopada, 20 i 31 grudnia oraz 14 lutego. W Szczecinie operetka zostanie wystawiona 7 i 8 maja.

Kolejną atrakcję szykuje teatr UBS dla niemieckich i polskich dzieci. Tym razem będzie to adaptacja bajki "Jaś i Małgosia" z udziałem aktorów teatru Pleciuga ze Szczecina, którzy część swych kwestii będą wypowiadać po polsku. Reżyseria Gösta Knothe. Prapremiera sztuki Moniki Radl na podstawie baśni Braci Grimm dopiero 26 listopada (godz. 10), ale polskie szkoły już teraz powinny zatroszczyć się o rezerwację. Bilet kosztuje 2,75 euro i uprawnia także do bezpłatnego przejazdu w dzień przedstawienia autobusami komunikacji miejskiej w Schwedt (jeżdżącymi m.in. do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym). Następne przedstawienia: 27 i 30 listopada, 1-4, 6 i 15-18 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Ostatni spektakl: 26 grudnia. Rezerwacja przez e-mail: [email protected]
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska