Dzisiaj jest niedziela, 22 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 39 z dnia 29.09.2009

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Laboratoryjna droga przez mękę
Jabłko zamiast chipsa
Rosja czeka
Nasza młodzież w euroregionie
Premiery w UBS
Teatry już w akcji
Alkohol na okrągło?
Nigdy więcej?
Sport

Teatry już w akcji

Zespoły teatralne to renomowana wizytówka Gryfińskiego Domu Kultury. 18 września w Pałacyku pod Lwami nowy sezon zainaugurował teatr Uhuru. Zaprosił dwa inne zespoły: Matysarek ze Złotowa (zaprezentował dadaistyczny spektakl "Da da zim zim uralla 2") oraz W Krzywym Zwierciadle ze Stepnicy (widowisko "Puzzle"). Filmowcy z RCK w Kołobrzegu pokazali dwa własne filmy. Uhuru przypomniał swój znany spektakl "Pierogi", który od premiery w marcu zdobył na ogólnopolskich festiwalach sześć nagród. Uczczono też przypadającą tego dnia 70. rocznicę śmierci Witkacego.

Szef Uhuru Janusz Janiszewski, a w tle Witkacy
Również 18 września w nowy sezon wszedł teatr 6 i pół. Z tej okazji zorganizowano spotkanie z uczniem i współpracownikiem Jerzego Grotowskiego - Thomasem Richardem, który obecnie rozwija myśl swego mistrza we Włoszech. Gryfinianie zaprezentowali przed gościem fragmenty swego nowego spektaklu. a potem obejrzeli rejestrację spektaklu Pontedera Teatro Richarda, co zrobiło na nich wielkie wrażenie. - Przez godzinę wpatrywaliśmy się w ekran jak zahipnotyzowani. Po pokazie była długa dyskusja. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Grotowskim, których nie przeczyta się w książkach - mówi lider teatru Krzysztof Gmiter. Spotkanie zorganizowano w Starym Młynie w Osuchu pod Gryfinem.
Teatr 6 i pół
Po inauguracji sezonu jest też Teatr Tańca Vogue. Został zaproszony na zakończony w niedzielę festiwal "Artakcja" w Działdowie. Gryfinianie zaprezentowali duet "Al-E-One" w choreografii i wykonaniu Katarzyny Dąbek i Agnieszki Budy.
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska