Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 43 z dnia 27.10.2009

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Orlik w Krzywinie otwarty
Twórca mostów nagrodzony
W Chojnie awantura
Kto ma pojemnik?
Największa w powiecie
Przyjechali z daleka, by zaśpiewać w Widuchowej
Dar od serca
Nowa książka naszej autorki
Sport

Orlik w Krzywinie otwarty

Trzeci w powiecie (po Baniach i Starym Czarnowie) zespół boisk w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012" uroczyście oddano do użytku 19 października w Krzywinie (gm. Widuchowa). Na otwarciu byli m.in.: senator Jan Olech, wicewojewoda Andrzej Chmielewski, wicemarszałek województwa Witold Jabłoński, radny Sejmiku Województwa Piotr Paczkowski, wicestarosta Jerzy Miler.
Wzruszony wójt Michał Lidwin mówił, że boisko powstało w miejscu starej szkoły, która była dla niego jak dom. Inwestycja kosztowała 1,150 mln zł, czyli mniej niż zakładano. Dlatego wójt zapowiedział, że w przyszłym roku gmina będzie chciała budować drugiego Orlika, tym razem przy szkole w Widuchowej. A w samym Krzywinie, po drugiej stronie ulicy, tuż bok szkoły są już wykopy pod halę sportową.

Obecny na otwarciu przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć powiedział nam, że ważniejsze od wybudowania boisk będzie ich ożywienie, aby były faktycznie wykorzystywane. Wszystko zależy od tego, kogo gminy zatrudnią jako koordynatorów-animatorów. Ich obowiązki na pewno nie mogą się ograniczać do otwierania i zamykania bramy.
Wstęgę przecinali: od lewej - wicemarszałek Jabłoński, dyrektor SP w Krzywinie G. Magdziak, wicewojewoda Chmielewski i wójt Lidwin
Poseł Konstanty Tomasz Oświęcimski i jednocześnie doradca ministra sportu ds. programu "Moje Boisko - Orlik 2012" nie mógł uczestniczyć w uroczystości. Wypowiedział się za to dla naszej gazety: - To do tej pory największy program w Polsce, organizowany wspólnie przez administrację rządową i samorządową każdego szczebla. Otworzyliśmy już ponad 600 Orlików - i w dużych miastach, i takich miejscowościach jak Krzywin. Będą kolejne inwestycje. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że z małych sportowców wyrosną nam członkowie reprezentacji w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce.
Ks. dziekan Robert Gołębiowski z Lubicza nie obronił karnego strzelanego przez marszałka Jabłońskiego
Krzywiński Orlik jest 63. w województwie. Aktualnie w naszym powiecie boiska takie powstają w kilku innych gminach.
Tekst i fot. Robert Ryss

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska