Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 01 z dnia 05.01.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Największa na świecie kwesta rusza znów w niedzielę
Profesor nagrodzony
Gminy chcą mocno inwestować z unijną pomocą
W Chojnie jednak zgodzili się na podstrefę ekonomiczną
Gorący żwir w Moryniu
Nauka bez granic
Historie niedzielne i świąteczne
Taras na telefon
Sport

Największa na świecie kwesta rusza znów w niedzielę

W najbliższą niedzielę 10 stycznia odbędzie się w całej Polsce XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej największej na świecie akcji charytatywnej tysiące wolontariuszy zbierać będzie pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka.
Centrum Kultury w Chojnie organizuje w Ratuszu aukcję z koncertem (w godz. 18-20), na której będzie można kupić m.in. jedno złote i dwa srebrne serduszka (na zdjęciu) z grawerunkiem WOŚP, przygotowane specjalnie i przekazane przez Jarosława Powagę - właściciela pracowni złotniczej MEJP. - Co roku wiele osób z Chojny uczestniczy w licytacjach WOŚP w Szczecinie. Przekazując serduszka na aukcję w Centrum Kultury, chciałbym zachęcić chojnian do udziału w aukcji tu u nas, na miejscu - powiedział naszej gazecie J. Powaga.
Centrum Kultury zachęca do przekazywania (w sekretariacie w godz. 9-16) kolejnych przedmiotów na aukcję. W niedzielę od rana na ulicach będzie kwestowało ponad 100 wolontariuszy sztabu WOŚP przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, do których od godz. 13 przyłączą się - podobnie jak w ostatnich latach - strażacy z Chojny i Schwedt. Po koncercie o godz. 20 na pl. Konstytucji 3 Maja rozbłyśnie - jak w wielu miejscach kraju - światełko do nieba.
Aukcję szykuje też Gryfiński Dom Kultury. Dary można przekazywać do Pałacyku pod Lwami przy ul. Chrobrego 48.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska