Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 12.01.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Pierwsze relacje z XVIII Finału WOŚP
Śnieżny Orlik w Chojnie
Kolej chce oddać tory
Zdarzyło się w roku 2009
Nie rozwadniać!
Spokojnie i stabilnie
Pochwała drogowców
Sylwester im się nie udał
Sport

Pierwsze relacje z XVIII Finału WOŚP

Tort sprzedany na aukcji w Centrum Kultury w Chojnie
W niedzielę w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejny raz przemogliśmy bierność i codzienną wzajemną nieufność, uczestnicząc w ogromnej kweście na rzecz leczenia dzieci chorych na raka.

Licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury w Chojnie można uznać za udaną, gdyż w krótkim czasie zebrano 3880 zł. Najwyższą cenę - 1500 zł osiągnęło złote serduszko z okolicznościowym grawerunkiem, ufundowane przez pracownię złotniczą MEJP Jarosława Powagi. Dwa mniejsze, srebrne serduszka sprzedano za 300 i 200 zł. Tort przekazany przez Leszka Chełstowskiego z piekarni MAXX poszedł za 260 zł, ozdobne sztylety podarowane przez wiceburmistrza Wojciecha Długoborskiego - za 200 zł, kolczyki sekretarz gminy Ewy De La Torre - również za 200 zł. Na scenie występowali soliści z CK i Środowiskowego Domu Samopomocy, zespół Bigos i kapela Re-wir.
Fajerwerkowe światełko do nieba o godz. 20 zgromadziło na placu przed Ratuszem wiele osób. Tę atrakcję przygotowali chojeńscy strażacy, których w kwestowaniu wspomagało 15 strażaków ze Schwedt. W całej gminie kwestowało 114 wolontariuszy.
Część polskich i niemieckich strażaków w Chojnie
W Gryfinie na aukcji na placu Barnima oferowano m.in. koszulkę z podpisami dawnej drużyny Pogoni, przewodniki i albumy o regionie. Wszędzie licytowano też gadżety przekazane przez sztab WOŚP Jurka Owsiaka. Aukcja przyniosła ponad 5300 zł. W kweście, oprócz młodzieży, uczestniczyli także płetwonurkowie z klubu "Raffer" i niemieccy strażacy z Gartzu.
Jedną z imprez był błyskawiczny turniej szachowy z udziałem 36 młodych miejscowych zawodników. Wirtualnym uczestnikiem była Wielka Orkiestra, której każdy rywal dobrowolnie oddawał punkty. W ten sposób z kompletem punktów zwyciężyła WOŚP, a złoty medal i statuetkę przeznaczono na licytację. Drugie miejsce zajął Michał Oszczyk, a trzecie Łukasz Krawczyk. Cały dochód z wpisowego i sprzedaży upieczonych przez mamy szachistów ciast znalazł się w puszce WOŚP.
Chojeńskie światełko do nieba
W Cedyni główna impreza WOŚP miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Licytowano m.in. koszulkę podarowaną przez wdowę po Krzysztofie Klenczonie, a także zegarki, suknię, talony na usługi fryzjerskie i kosmetyczne itd.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska