Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 07 z dnia 16.02.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Rajdy i potrawy dla głodnego Włóczykija
Kto na wójta? Kto na burmistrza?
Ufać i... sprawdzać
A może by tak powalczyć na argumenty?
Za dużo, aby umrzeć i za mało, aby żyć
Muzyka zaklęta w obrazie
Zimowe impresje

Rajdy i potrawy dla głodnego Włóczykija

Jednym z punktów rozpoczynającego się 25 lutego IV Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij 2010" będzie konkurs kulinarny "Potrawa regionalna dla głodnego Włóczykija". Gryfiński Dom Kultury ogłasza go już po raz drugi. Wybrana zostanie najlepsza potrawa związana z Doliną Dolnej Odry, powiatem gryfińskim i okolicami. Uczestnikami mogą być restauracje, stołówki, bary, koła myśliwskie, stowarzyszenia, koła gospodyń, kluby, a także osoby prywatne. Warunkiem jest przygotowanie potrawy tylko z produktów wyprodukowanych lub wyhodowanych w naszym regionie. Przewidziano następujące kategorie: 1) potrawy mięsne i półmięsne, 2) deser - potrawy słodkie i ciasta, 3) przystawki i zakąski zimne.
Organizacje lub osoby zainteresowane udziałem muszą najpóźniej do 22 lutego nadesłać kartę zgłoszenia z opisem przygotowania potrawy na adres: Gryfiński Dom Kultury, 74-100 Gryfino, ul. Szczecińska 17 - lub e-mailem: [email protected]. Można dołączyć również krótką historię lub legendę związaną z daną potrawą. Prezentacja dań odbędzie się na festiwalu 28 lutego o godz. 12, a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zamknięcia w dniu 5 marca o godz. 19.

W trakcie festiwalu, oprócz III Nocnego Rajdu na Orientację "Włóczykij Trip Extreme 2010" (pisaliśmy o nim w nr. 4 - lista uczestników jest już zamknięta), odbędzie się też rajd miejski "Zakrzywienie czasoprzestrzeni". Ma charakter mniej wyczynowy. Trzeba będzie na maksimum 10-kilometrowej trasie odnaleźć 10 punktów na terenie Gryfina i okolic w określonym czasie, a także wykonać nietypowe zadania i rozwiązać zagadki. Celem jest pokazanie miasta od mniej znanej strony. Rajd odbędzie się w środę 3 marca. Start w GDK o godzinie 13. Dopuszczone będą tylko drużyny dwuosobowe, zaś niepełnoletni wyłącznie pod opieką dorosłych. Zgłoszenia należy dostarczyć do 1 marca do godz. 12 (do GDK-u lub e-mailem: [email protected]). Liczba uczestników jest ograniczona do 20 drużyn. Wpisowe 10 zł.

Karnety na "Włóczykija" można kupić za 60 zł w Centrum Informacji Turystycznej w Pałacyku pod Lwami w Gryfinie (ul. Chrobrego 48) oraz poprzez formularz internetowy na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilet&bilety_id=2. Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie imprezy. Nie obejmuje jedynie opłat startowych na rajdy.
Wśród patronów medialnych festiwalu jest "Gazeta Chojeńska". Za tydzień podamy szczegółowy program "Włóczykija".

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska