Nowy szef KRUS-u
Intuicja i wiedza
Niemcy podarowali stroje Czciborowi

Ta końcówka...
Walczący o utrzymanie się w I lidze piłkarze ręczni Energetyka Gryfino w sobotę nieznacznie ulegli w Gdańsku drużynie SMS 28:30, prowadząc do przerwy 15:11. Druga połowa była dużo gorsza, a o porażce zdecydowała końcówka. Skład i bramki: Fornal, Śrudka, Kołasiewicz - Romanowski 6, Bartnik 5, Blejsz 4, Ciemniak 3, Galus 3, Magdziarz 3, Matoszko 2, P. Tołyż 1, Sz. Tołyż 1, Rzewiński, Stanisławek.
Inne wyniki: Jurand Ciechanów - AZS UZ Zielona Góra 30:25, Grunwald Poznań - AZS AWF Gorzów 23:33, Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS AWF Warszawa 39:26, Techtrans Elbląg - Sokół Kościerzyna 24:27, AZS Uniwersytet Warszawski - Wisła II Płock 27:25. Prowadzi AZS Gorzów, a tabelę zamyka Energetyk ze stratą 1 pkt do obu zespołów z Warszawy. W sobotę gryfinianie podejmują Grunwald.

Przywieźli cztery medale

Paweł Pankratow
Nikolina Szurgocińska
Cztery medale przywieźli w sobotę ze Stargardu zawodnicy gryfińskiego Hermesa. Odbyły się tam mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. Największe wrażenie zrobił Paweł Pankratow (uczeń mieszkowickiego gimnazjum), który wygrał zdecydowanie rywalizację wśród młodzików. Pokonał nie tylko czołówkę województwa, lecz także zawodników (reprezentacje LZS) z całej Polski, którzy w tym biegu rozgrywali swoje mistrzostwa. Paweł zostawił za plecami ponad 50 rywali. Srebrny medal w juniorkach młodszych wywalczyła Nikolina Szurgocińska z Gryfina, a brązowe: Manuela Pośniak z Chojny i Miłosz Górski z Gryfina. Oprócz medalistów na podium (dekorowano szóstki) stawali ponadto: Małgorzata Bylińska - Gryfino (IV m.), Justyna Konikowska - Chojna (IV), Mateusz Wermuth - Witnica (IV), Szadi Zair - Gryfino (V), Weronika Masternak - Gryfino (VI) i Ola Szewczykowska - Gryfino (VI). W każdej kategorii wiekowej biegano na krótszym i dłuższym dystansie.
W najbliższą sobotę, również w Stargardzie, odbędą się mistrzostwa makroregionu. Nasze województwo zmierzy się z silną ekipą Wielkopolski. Będą to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, którą 28 marca organizuje Chorzów. Z naszej ekipy na wyjazd realne szanse ma 4-5 osób. Kwalifikuje się 12 z każdego biegu.
(tekst i fot. tw)

Gryfińskie szachy
Drugi tegoroczny turniej o szachowe Grand Prix Gryfina wygrał w sobotę Damian Orzeszek - miejscowy gimnazjalista, grający od niespełna roku w UKS Biały Pion. Przegrał tylko jedną z siedmiu partii. To jego pierwsze zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce zajął Michał Oszczyk, a trzecie Łukasz Krawczyk. Startowało 37 zawodników, w tym uczniowie klas szachowych z SP 2 w Gryfinie, a także przedszkolaki.
W najbliższą sobotę w Gryfinie po raz 23. zmierzą się miejscowi szachiści ze swymi partnerami z Angermünde. Początek o godz. 10 w Pałacyku pod Lwami.