Dzisiaj jest czwartek, 01 października 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 20 z dnia 18.05.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Mały kryzys
Wspólnie silni w Europie
Czy w Strzeszowie staną wiatraki?
Tablica odnaleziona, ale w kawałkach
Nie uciekajcie, jak widzicie, że ludzie cierpią
Zegar będzie bić kompromisowo
Myjnie na drodze
Gryfińskie dyktando z polskiego
Sport

Sport

Setny moryński
W piątek otwarto setne w naszym województwie boisko, wybudowane w ramach rządowego programu "Moje Boisko Orlik 2012". Tak się złożyło, że jest to obiekt w Moryniu. Okrągła setka była okazją do pochwały inicjatorów boiskowej akcji. Na uroczystości pojawili się m.in.: senator Jan Olech, dyrektor Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Serdyński, starosta Wojciech Konarski. Moryński obiekt to nie tylko Orlik, lecz cały kompleks z boiskiem piłkarskim oraz terenem rekreacyjno-sportowym. W zupełności zaspokaja potrzeby małego miasteczka. Każdy może w wolnym czasie tu przyjść i poćwiczyć - od dziecka do seniora, bo obiekt jest czynny i oświetlony do godz. 22. Ma też dodatkową zaletę, bo jest usytuowany w pobliżu dzielnicy mieszkaniowej. Przypomnijmy, że Moryń ma także jak gdyby zmodyfikowanego Orlika (z urządzeniami lekkoatletycznymi) przy Zespole Szkół. Jest tam również sporych rozmiarów sala gimnastyczna.

Z prawej dyrektor Serdyński
Dyr. Serdyński powiedział, że województwo zachodniopomorskie jest absolutnym liderem w kraju pod względem budowy Orlików. Do końca roku będą łącznie 162 boiska. - To jest nasz duży wysiłek i duże pieniądze - podkreślił. - Przez trzy lata (wliczając rok 2010) wydamy aż 54 mln zł, ale są to obiekty oczekiwane i tętniące życiem od świtu do później nocy - dodał.
Senator Jan Olech testuje nowe boisko
Burmistrz Jan Maranda wykorzystał uroczystość do uhonorowania i podziękowania budowniczym obiektu, projektantom i wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Nie zapomniał o miejscowych działaczach sportowych. Była to też okazja do pokazania dorobku Miejskiego Ośrodka Kultury i zaprezentowania klubu karate, prowadzonego przez Piotra Kosa.
Sam Orlik kosztował 920 tys. zł, a modernizacja i urządzenie całego kompleksu boisk około 1,7 mln.
Tekst i fot. Tadeusz Wójcik

Ze Strzelczyna do kadry
Trener reprezentacji Polski do lat 17 Władysław Żmuda powołał na towarzyski dwumecz z Estonią m.in. Michała Kołodziejskiego z III-ligowego Chemika Police. Pochodzi on ze Strzelczyna, a karierę zaczynał w Liderze Chojna i Orliku Trzcińsko-Zdrój.

Garda zwycięża
W sobotę bokserzy Gardy Chojna startowali w Szczecinie w Pucharze Ziem Nadbał-tyckich "Baltic Cup 2010". Jest to cykl 4 turniejów z finałem w listopadzie. Walkowerem wygrali: w młodzikach do 38,5 kg Albert Ciasnocha (wycofał się zawodnik Niemiec), a w kateg. 65 kg Eryk Giermak (jego przeciwnicy z Sokoła Piła i z niemieckiego Demmina nie stanęli z nim w ringu). W juniorach 81 kg Sebastian Bogdanowicz (na zdj.) pokonał na punkty zawodnika z Gorzowa, a wygraną zadedykował swej mamie. Za tydzień Garda walczy w Ziębicach (woj. dolnośląskie), a potem na ringach w Niemczech, m.in. w Berlinie i Wismarze, zaś 5-6 czerwca w silnie obsadzonym turnieju w Czechach.

Piłka nożna
III liga. Piłkarze Energetyka Gryfino zremisowali w sobotę u siebie z Piastem Choszczno 1:1. Prowadzenie objęli już w 2' po strzale Marcina Łapińskiego. Mieli przewagę, ale kolejne bramki nie padały. Za to w 88' (gospodarze grali od 6 minut w dziesiątkę) Piskorz doprowadził do remisu. Skład: Horodyski, Pawłowski, Łazarz, Marzantowicz, Kargol, Aleksandrowicz, Mielnik, Marek Łapiński (46 Wierzbicki), Ł. Deptuła, Grąbczewski (Szandruk), Marcin Łapiński. Inne wyniki: Cartusia Kartuzy - Kotwica Kołobrzeg 0:2, Błękitni Stargard - Dąb Dębno 1:1, Astra Ustronie Morskie - Gryf Wejherowo 0:5, Bytovia Bytów - Darzbór Szczecinek 5:0, Orkan Rumia - Rega Trzebiatów 2:3, Gryf Słupsk - Chemik Police 4:0, Kaszubia Kościerzyna - Chojniczanka Chojnice 1:1. Prowadzi Chojniczanka, a gryfinianie są na 12. miejscu. W sobotę grają w Szczecinku z ostatnim w tabeli Darzborem.
V liga. W sobotę w V lidze Odra Chojna pokonała w Szczecinie sąsiada z tabeli - Arkonię 2:1 (0:0). Prowadzenie zdobyła po strzale Zatorskiego w 52' z karnego, a w 85' wynik podwyższył Turkiewicz. Po minucie gospodarze zdobyli honorowego gola.
Orzeł Trzcińsko-Zdrój wygrał w Mierzynie z GKS-em 3:0 (Dziadosz z karnego, Jabłonowski, Lizurej).
Pozostałe rezultaty: Świt Szczecin Skolwin - Osadnik Myślibórz 2:0, Zorza Dobrzany - Stal Lipiany 5:0, Kluczevia Stargard - Sparta Węgorzyno 7:0, Pomorzanin Nowogard - Woda/Piast II Rzecko 5:1, Kłos Pełczyce - Polonia Płoty 1:0, Iskierka Szcz. Śmierdnica - Sparta Gryfice 1:5. Prowadzi Kluczevia z 9 pkt przewagi nad Odrą, która w sobotę o 16 podejmuje Kłosa. Orzeł jest ósmy i gra u siebie z Arkonią.
Kl. okręgowa. Morzycko Moryń - Sęp Brzesko 1:3, Unia Dolice - Odrzanka Radziszewo 4:1 (Piwowarski), Czcibor Cedynia - Sokół Granowo 3:0 (Zielas 2, Karkowski), Jedność Przewłoki - Mieszko Mieszkowice 3:2, Sparta/Odra II Godków - Myśla Dargomyśl 1:3 (Cysewski), Remor Recz - Drawa Drawno 1:3, Klon Krzęcin - Orkan Suchań 1:1, Koral Mostkowo - Sokół Różańsko 0:3. Prowadzi Sęp. Miejsca naszych: 6) Morzycko, 8) Odrzanka, 10) Mieszko, 15) Sparta. W gr. I Fagus Kołbacz - Masovia Maszewo 0:1.
A-klasa. Gr. III. Ogniwo Babinek - Bryza Reńsko 12:1 (Dobrowolski 4, Sobina 2, A. Prostak, G. Gnap, Wojciechowski, Zając, Walczak, Woźniewski), Unia Swochowo - Iskra Banie 2:2 (Zwoliński, Durasiewicz), Grot Gardno - Vielgovia Szczecin 1:0 (Kłosek), Łabędź Widuchowa - Znicz Niedźwiedź 1:2, Czarni Lubanowo - Czarni Czarnówko 3:1 (Wójcik, Ciepły, samob. - Kubiak), Rybak Trzebież - Kasta Szcz. Majowe 1:2, Zryw Kołbaskowo - Leśnik Kliniska 2:4. Prowadzi Kasta przed Zniczem i Ogniwem.
Gr. IV. Chrobry Lisie Pole - Sekwoja Brwice 3:1 (Ruszar 2, Kołodziejczyk - Wiercimaga), Santos Sarbinowo - Piast Piaseczno 0:4 (Wiśniewski, Kapczuk, samob., Osiadacz), Zjednoczeni Kurzycko - GKS Golenice 4:1 (D. Mokrzycki 2, Różański, P. Szkolnicki), Olimpia Smolnica - Pomorzanin Cychry 0:2, Zieloni Zielin - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 0:3, Witniczanka - Zryw Góralice 8:1 (dla zwyc. Kościelny 3, Lewandowski 2, Nockowski, Tarnowski, Tytoń), Klon Krzymów - Orkan Rów 3:1 (Ikiert 2, Budny). Prowadzi Lisie Pole.
B-klasa. Korona Klępicz - Hetman Grzybno 2:3 (Skorek, Granda - Sobas, Kaliszuk, Majka), Rurzyca Nawodna - Olimpia Troszyn 4:1 (dla zwyc. Foremny 3, Wiśniewski), KLUKS Krzywin - Sokół Przyjezierze 5:4 (dla zwyc. W. Bury 2, D. Obała, Wołyński, Kałucki), Odra Czelin - Orzeł Żelechowo 2:0 (Baczyński, Wojciechowski), Rosnowianka Rosnowo - Tywa Swobnica 4:0 (Mej 2, Różycki 2). Prowadzi Hetman.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska