Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 25 z dnia 22.06.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminach naszego powiatu
Kto na burmistrza w Chojnie?
Więcej specjalistów w Chojnie
Odkryj zapomniane kamienie i pomniki
Vogue zgarnia nagrody
Książka o czasach trudnych
Rozrywkowo i historycznie
Jarmark Widuchowski „Nadodrzańskie pejzaże"
Sport

Więcej specjalistów w Chojnie

Gabinety otwiera prezes Piwowarczyk
To duży krok w poprawie opieki lekarskiej w Chojnie. 14 czerwca prezes zarządu szpitala powiatowego w Gryfinie Jerzy Piwowarczyk oficjalnie otworzył specjalistyczne gabinety przy ul. Kościuszki 10 w dawnej przychodni kolejowej. Obiekt obecnie należy do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, który wynajmuje szpitalowi pomieszczenia na gabinety. Co prawda funkcjonowały one tu już od marca, ale teraz pacjenci mogą korzystać z nich bezpłatnie w ramach umowy z NFZ-em.

Poradnia chirurgiczna przyjmuje w poniedziałki i czwartki w godz. 8-15 (obsługuje ją m.in. dr Andrzej Szlęzak - ordynator oddziału chirurgicznego szpitala w Gryfinie), poradnia urologiczna w środy w godz. 16-20 i soboty 9-13, laryngologiczna we wtorki i czwartki 13-18 i ginekologiczno-położnicza w poniedziałki 8-15, czwartki 8-11 i piątki 8-18. Do wszystkich tych gabinetów należy mieć skierowanie od swego lekarza pierwszego kontaktu. Jedynie poradnia ginekologiczna przyjmuje bez skierowań. Czynny jest też gabinet ortopedyczny, ale odpłatnie, gdyż na przeszkodzie podpisaniu umowy z NFZ-tem stanął brak rentgena. Prezes Piwowarczyk zapowiada, że szpital rozważa zakup takiego sprzętu dla chojeńskich gabinetów, a także planuje otwarcie tu poradni okulistycznej.
Przypomnijmy, że gryfiński szpital od kilku lat funkcjonuje jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, prowadzony przez prywatną spółkę. Obecne polityczne spory o prywatyzację i komercjalizację w Polsce służby zdrowia w praktyce nie mają znaczenia dla pacjentów, bo o świadczeniu bezpłatnych usług decyduje podpisany przez przychodnię lub szpital kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a nie to, czy placówka jest publiczna, czy prywatna.
Ordynator Maria Skowrońska-Tunia w Chojnie przy aparacie usg w gabinecie ginekologiczno-położniczym
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska