Wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminach naszego powiatu
Książka o czasach trudnych
Rozrywkowo i historycznie
Jarmark Widuchowski „Nadodrzańskie pejzaże"

Bokserska gala w Chojnie
Klub Bokserski Garda Chojna zaprasza na Międzynarodową Galę Sztuk Walki w najbliższą sobotę 26 czerwca o godz. 18 w hali treningowej przy ul. Andersa (hangar na byłym lotnisku). Zaprezentują się miejscowi młodzi pięściarze oraz mistrzowie Europy, Polski i Niemiec w boksie i mistrzowie Polski w kick-boksingu. Będą też walki pokazowe w formule MMA (mieszane sztuki walki) i kombat (kick boxing z elementami walki w parterze).

Mistrzostwa Polski w Chojnie
Kolejne zawody motocrossowe odbędą się w najbliższa niedzielę 27 czerwca na torze w Chojnie (na byłym lotnisku). Chojeński Klub Motorowy organizuje VI rundę strefowych mistrzostw Polski zachodniej. Początek o godz. 12. W sześciu kategoriach ścigać się będą zawodnicy nie tylko z kraju, ale i z Niemiec. Jak zwykle, będzie też wyścig quadów.

Najmłodsze gimnastyczki
Blisko 80 najmłodszych gimnastyczek (rocznik 2001 i młodszych) z całej Polski startowało 5 czerwca w Poznaniu w prestiżowych zawodach o puchar prezesa Polskiego Związku Gimnastyki. W tym gronie były też dwie dziewczynki z Hermesa Gryfino. Julia Łopata zajęła 22. miejsce. Jej koleżanka Julia Jakowczyk podczas rozgrzewki doznała dość poważnego urazu i uplasowała się na 56. miejscu. Zarówno pierwsza trenerka Małgorzata Stefańska, jak i obecna - Olena Turkina (na zdjęciu ze swymi podopiecznymi) widzą w obu zawodniczkach talent i duże możliwości.

Brązy do kolekcji
Trzy brązowe medale wywalczyli miotacze z naszego powiatu podczas Mistrzostw Polski Weteranów w Wielobojach Rzutowych, które odbyły się 12 czerwca w Stargardzie. Józef Borsuk z Tywicy zdobył krążek w pięcioboju ciężarkowym (rzuty ciężarkami o wadze od 5 do 16 kg) w kat. 60-latków, a Wojciech Strelczuk z Chojny dwa brązy w kat. 50 lat w pięcioboju rzutowym (kula, dysk, młot, oszczep, ciężarek) i ciężarkowym. Nasz miotacz jest zadowolony szczególnie z dobrego wyniku w swej koronnej konkurencji - pchnięciu kulą (13,37), co daje duże nadzieje na sukces w mistrzostwach Polski 26-27 czerwca w Toruniu.

Dzielne dziewczyny
W Szczecinku rozegrano triathlonowe zawody kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 22 sierpnia w Sławie k. Wschowy. W imprezie wystartowała ósemka z gryfińskiego Hermesa. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta, zajmując czołowe lokaty. Chłopcy (młodzicy), którzy po raz pierwszy startowali na tak dużej imprezie, zajmowali dalsze miejsca, lecz wszyscy ukończyli zawody i z pewnością nabrali dużego doświadczenia. Triathlonowe zmagania rozpoczęto pływaniem w jeziorze na dystansie 600 m, by potem pościgać się 15 km rowerami na szosie i na zakończenie przebiec 3000 m. Trener Zbigniew Kozakiewicz powiedział, że walka na każdym z tych dystansów była niesamowita, a emocje ogromne. Trzy juniorki młodsze Hermesa wywalczyły awans na OOM: Katarzyna Zair, zajmując piąte miejsce, Joanna Kalisińska szóste i Patrycja Pałka siódme. Anna Tomczyk była tuż za strefą kwalifikacyjną (8. miejsce) i musi szukać dalszej szansy na awans.

Złota Karina
Karina Kostka ze Szkoły Podstawowej w Moryniu wywalczyła 15 czerwca w Koszalinie złoty medal w biegu na 60 m w wojewódzkim finale trójboju lekkoatletycznego klas V. W skoku w dal była czwarta, a w wieloboju szósta. Jej o rok młodsza koleżanka Monika Karpicka w gronie piątoklasistek uplasowała się w połowie stawki. Trenerami dziewcząt są: Józef Piątek i Urszula Kaczmarek. Startowało 60 zawodniczek ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego.

Brązowe sztafety
Trzecie miejsce w województwie w sztafecie 4 x 100 m zajęły dziewczęta z SP Moryń (Weronika Mendyk, Zuzanna Panicz, Monika Karpicka, Karina Kostka). Brązowy medal na tym samym dystansie zdobyła też sztafeta chłopców z Gimnazjum w Moryniu (Szymon Trubicki, Dawid Wermuth, Patryk Lorenc, Łukasz Nockowski). Trenerami morynian są: Józef Piątek i Gabriela Walkiewicz. Wcześniej obie sztafety zostały mistrzami powiatu.

Mieszkowiczanie wicemistrzami województwa
Reprezentacja chłopców z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach wywalczyła wicemistrzostwo województwa w finale lekkoatletycznej gimnazjady w Pucharze Humberta. W zawodach, które odbywały się w Stargardzie, rywalizowało 13 mistrzów powiatów. Mistrzowie powiatu gryfińskiego wywalczyli 431 pkt i ustanowili pięć nowych rekordów szkoły: bieg na 100 m - Jan Kijo 11,96 s, na 200 m - Mateusz Szwechłowicz 25,38, na 800 m - Paweł Pankratow 2,07,46, na 300 m ppł. - Tomasz Dubczyński 46,37, skok w dal - Jan Kijo 6,00 m. Oprócz nich wystąpili także: Patryk Kruczek i Filip Wojdak. Każdy zawodnik startował w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej. Opiekunem zespołu jest Jan Karpowicz.

Piłka nożna
III liga w sobotę zakończyła rozgrywki. W ostatniej kolejce Energetyk Gryfino zremisował u siebie z Chemikiem Police 2:2. Gryfinianie stracili bramkę w 8' z karnego. Wyszli na prowadzenie w ciągu dwóch minut, gdy w 33 i 34' dwa gole zdobył Aleksandrowicz. Tuż przed przerwą goście wyrównali. Energetyk: Zimecki (46 Horodyski), Łazarz, Pawłowski, Marzantowicz, Aleksandowicz, Szandruk, Wierzbicki, Grąbczewski, Kopystyński (21 Staciwa), Łapiński (71 Trendel), Kutasiewicz (46 Deptuła). Błękitni Stargard - Cartusia Kartuzy 2:0, Gryf Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 2:0, Astra Ustronie Morskie - Orkan Rumia 0:3, Kaszubia Kościerzyna - Rega Trzebiatów 2:1, Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 0:2, Darzbór Szczecinek - Dąb Dębno 0:2, Piast Choszczno - Chojniczanka Chojnice 2:2. Do II ligi awansowała Chojniczanka, a do IV spadły: Bytovia, Astra i Darzbór. Energetyk zajął 10. miejsce.

V liga: Odra Chojna awansowała. W meczu na szczycie zdetronizowała lidera - Kluczevię, pokonując ją w Stargardzie 2:0 i zapewniając sobie awans do IV ligi. Obie bramki strzelił przed przerwą Barandowski. Orzeł Trzcińsko-Zdrój przegrał w Płotach z Polonią 2:4. Arkonia Szczecin - Iskierka Szczecin 1:0, Woda/Piast II Rzecko - Osadnik Myślibórz 3:5, Sparta Węgorzyno - Sparta Gryfice 3:1, Pomorzanin Nowogard - Stal Lipiany 2:2, Kłos Pełczyce - Zorza Dobrzany 1:2, GKS Mierzyn - Świt Szcz. Skolwin 0:3.

Kl. okręgowa. Klon Krzęcin - Morzycko Moryń 2:2 (Kaczmarek, Błaszczyszyn), Sparta/Odra II Godków - Odrzanka Radziszewo 0:7 (Sinkowski 2, Wołosz 2, Piskozub, Piwowarski, Szymborski), Mieszko Mieszkowice - Orkan Suchań 1:3, Unia Dolice - Czcibor Cedynia 4:0, Sokół Różańsko - Sęp Brzesko 1:4, Myśla Dargomyśl - Sokół Granowo 3:0, Koral Mostkowo - Drawa Drawno 4:1, Jedność Przewłoki - Remor Recz 1:1. Do V ligi awansują Sęp i Unia, a spadają Sokół R. i Sokół G. Miejsca naszych drużyn: 3) Morzycko, 8) Odrzanka, 10) Czcibor, 14) Sparta (o utrzymanie będzie grała baraż z Chemikiem II Police). W gr. I Fagus Kołbacz wygrał u siebie 4:0 ze Światowidem Łobez (Trzybiński 3, Sromek) i zajął 6. miejsce.

A-klasa. Gr. III. Leśnik Kliniska - Ogniwo Babinek 0:4 (Zając, Ł. Prostak, Kosakiewicz, Dobrowolski), Iskra Banie - Vielgovia Szczecin 3:1 (Dziedzic, Sikorski, Zwoliński), Łabędź Widuchowa - Unia Swochowo 4:3, Czarni Lubanowo - Grot Gardno 0:0, Czarni Czarnówko - Rybak Trzebież 2:9, Znicz Niedźwiedź - Zryw Kołbaskowo 2:0, Bryza Reńsko - Kasta Szczecin-Majowe 0:2.
Gr. IV. Witniczanka Witnica - Chrobry Lisie Pole 4:2 (dla gości Krzyżelewski, Kołodziejczyk), Piast Piaseczno - Olimpia Smolnica 3:2, Pomorzanin Cychry - Zieloni Zielin 5:0, Santos Sarbinowo - Zjednoczeni Kurzycko 1:2 (D. Mokrzycki, P. Szkolnicki), Zryw Góralice - Klon Krzymów 0:2, Chrobry/Dąb II Boleszkowice - Orkan Rów 3:2, GKS Golenice - Sekwoja Brwice 2:1. Prowadzi Lisie Pole.
A-klasa ma jeszcze jedną kolejkę.

B-klasa. Błękitni Białęgi - Hetman Grzybno 5:6 (dla gosp. Wojtczak, Grohs, P. Szwechłowicz, Kudła, Łyszczek), Orzeł Żelechowo - Rurzyca Nawodna 1:0, Sokół Przyjezierze - Tywa Swobnica 6:2 (Brodacki 2, Marczewski, Rogalski, Werner, Gawroński - Kawka, Galert), Olimpia Troszyn - Korona Klępicz 5:0, KLUKS Krzywin - Odra Czelin 6:0 (Ceglarski 2, D. Obała 2, Mikołajczyk, Mielec). Hetman ma już pewny awans.