Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 07.09.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wielka feta u sąsiadów
Okruchy zamordowanego świata
Uhonorowano przyjaciół Polski
Sztukowanie, czyli nie jesteśmy skazani na biesiady
Koncerty w pociągu
Zapomniane sieroty
Gordyjski węzeł losów
Mieszko-Nita w Narodowym
Nowi dyrektorzy
Od Andory do Monaco
Praktyka czyni mistrza
Tam, gdzie Hańcza i Rospuda (5)
Sport

Koncerty w pociągu

Niezwykła impreza czeka nas w najbliższą niedzielę 12 września. Będzie to "SzynoBlues Festiwal" pod hasłem "Mam pociąg do bluesa". Zespoły będą koncertować w... pociągach, odbywających swe normalne kursy. Mówi jeden ze współorganizatorów - Jerzy Hippmann: - Trzecia już edycja wystartuje z czterech dworców: w Sulęcinie, Chojnie, Zielonej Górze i Zbąszynku, aby spotkać się na finałowym koncercie w Rzepinie. W tym roku impreza rozszerzy zasięg, obejmując woj. lubuskie i zachodniopomorskie, a może nawet wielkopolskie i dolnośląskie. Organizatorzy liczą, że miłośnicy gitarowych dźwięków z całej Polski odwiedzą tego dnia nasz region, wsiadając do jednego z wybranych muzycznych pociągów. Podczas podróży zespoły specjalnie dla podróżujących zagrają akustyczny koncert oraz opowiedzą o swej przygodzie z muzyką.

Z Chojny o godz.14.05 do muzycznego pociągu wsiądzie znany tutejszy zespół bluesowy Jaw Raw. Z Sulęcina wyruszy grupa The Doctors, z Zielonej Góry Laughin Cry, a ze Zbąszynka - Białe Kruki. Wcześniej w Chojnie na dworcu Centrum Kultury współorganizuje z Jaw Raw przegląd muzyczny. Od godz.12 w holu wystąpią zespoły Pray i Bigos z CK oraz odbędą się warsztaty muzyczne. Na imprezy na dworcu wstęp bezpłatny, a na koncert w pociągu do Rzepina trzeba jedynie kupić bilet kolejowy. Po przyjeździe do Rzepina każdy z zespołów zagra jeszcze minimum godzinny, elektryczny koncert. - Organizatorzy liczą na spontaniczność podróżujących i zachęcają do zabrania ze sobą instrumentów, aby uatrakcyjnić i umilić sobie podróż, a następnie dołączyć do wspólnego muzykowania - mówi J. Hippmann. Koncert finałowy w Rzepinie zacznie się o 17 na rzepińskim skwerze (al. Wolności - Dworcowa) - wstęp wolny.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych "iCoTam"- Sulęcin, Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie, Przewozy Regionalne Spółka. z o.o. Lubuski Zakład Przewozów Regionalnych, agencja artystyczna jamm art. oraz zaprzyjaźnione zespoły i instytucje. Główny koordynator i pomysłodawca: Jacek Filipek - iCoTam, jamm art. "Gazeta Chojeńska" objęła festiwal patronatem medialnym.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska