Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 39 z dnia 28.09.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Największe i nowoczesne
15 lat pro publico bono
Urok starych map
Kto ty jesteś?
Nie mieszkała, a dostała
Banie podsumowują kadencję
Leniwe bociany plagą szkół
Nad i pod planem
Norki jeszcze żyją
Nauczyciele tanga i hip-hopu
Kto mąci wodę?
W rowerowej stolicy Ziemi Lubuskiej
Sport

Największe i nowoczesne

Największe w powiecie i najnowocześniejsze przedszkole otwarto oficjalnie w piątek w Chojnie przy ul. Wilsona. Mieści się ono w miejscu poprzedniego, które dawno przestało spełniać wymogi techniczne. Co prawda dzieci korzystają z nowej placówki już od 1 września (przeniosły się z pomieszczeń zastępczych w Banku PeKaO SA), ale dzięki przesunięciu uroczystości mogły zaprezentować się w uroczym programie artystycznym. Wśród wielu gości był m.in. burmistrz partnerskiego Schwedt Jürgen Polzehl, rodzice przedszkolaków i zaledwie kilku radnych.

Dyrektor Ewa Koniecka mogła po raz pierwszy przyjąć wszystkie chętne dzieci (jest ich blisko 230). To dzięki zmienionemu w kwietniu projektowi i dobudowaniu dwóch sal. Goście byli pod wrażeniem dużej przestrzeni obiektu, a zwłaszcza bardzo nowoczesnego wyposażenia kuchni. Autorem projektu jest miejscowy projektant Rajmund Gizdra, a wykonawcą konsorcjum Gobud z Gorzowa.
Budowa trwała 16 miesięcy i kosztowała blisko 4 mln zł. Burmistrz Adam Fedorowicz podziękował radnym, że po dyskusjach zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na ten cel.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska