Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 42 z dnia 19.10.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Rozpoczęły się prezentacje kandydatów
Kto kandyduje, a kto nie?
Zapomniane miejsca w Szczecinie
Vogue w ruchu
Pieniędzy nie ma, ale... są
Nagrodzeni przez starostę
Nominowani do Bociana
Różnice motorem zmian
Oni to potrafią
Na łyżwy do Schwedt
Najlepsi w marszach
Sport

Najlepsi w marszach

Ponad 200 osób przyciągnęły 8-9 października V Jesienne Marsze na Orientację "KON-TIKInO" 2010 w Gogolicach (gm. Trzcińsko-Zdrój). Krajoznawcy przyjechali z Cedyni, Chojny, Gryfina, Mieszkowic, Morynia, Godkowa, Lisiego Pola, Gogolic, Góralic, Trzcińska, Stołecznej, Myśliborza, Stargardu i Szczecina. Zawody miały rangę wojewódzką i pucharową. Główna impreza, czyli marsz na orientację, polegała na odczytywaniu mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba było odnaleźć w terenie. Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa w Gogolicach.

W tym roku na trasę dla początkujących wyruszyło aż blisko 120 osób, czyli 42 zespoły, które miały do pokonania jeden etap dzienny (ok. 5 km) na południe od Gogolic. Najlepsi byli Szperacze z ZS w Widuchowej w składzie: Grzegorz Duber i Dominik Dworzyński (op. Andrzej. Mikulski i Dominik Smulski). Zdobyli oni puchar dyrektora SP w Gogolicach Lidii Karpińskiej. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Góralice (Agnieszka Mikuć, Radosław Walawender i Natalia Śliwińska - op. Teresa Mazur), a trzecie SP Trzcińsko-Zdrój (Jastrzębie w składzie: Maciej Rychliński, Wojciech Jastrzębski, Mateusz Żylewicz - op. Maria Kordas).

Najlepsi w imprezie w Gogolicach
W grupie młodzików zwyciężył zespół Koala z Gimnazjum w Chojnie (Aleksandra Drzyzga i Kornelia Makowska - op. Anita Porczyńska), który zdobył puchar burmistrza Trzcińska. Drugi był Michał Andrzejewski z MKS Wiking Szczecin, a trzeci - zespół SKO 15. Południk ze Stargardu.
W kategorii juniorów wygrał MKS Wiking Szczecin (Jakub Żurawski i Kamil Oleksiak), zdobywając puchar starosty gryfińskiego. Wyprzedził SCI Szczecin i LO nr 1 Szczecin.
Najlepszym seniorem okazał się Tomasz Paszek z klubu Prego Szczecin i otrzymał puchar prezesa stowarzyszenia Gogolander - Róży Ryczańczyk. Drugie miejsce zajął Hubert Świerczyński z ZSEE Szczecin, a trzecie Team Myślibórz.

Turniej turystyczno-krajoznawczy wygrał bezapelacyjnie Mateusz Kępa z Trzcińska przed Rafałem Majewskim ze Stołecznej i Przemysławem Cichowlasem z Morynia.
Organizatorzy dziękują za wsparcie finansowe sponsorom, którymi byli: starostwo, UM w Trzcińsku, firma Euromet z Myśliborza, RSIO Gogolander i TBPT-PTTK "Kon-Tiki. Projekt jest przewidziany do finansowania z funduszy unijnych Urzędu Marszałkowskiego w ramach naboru ogłoszonego przez LGD "Lider Pojezierza". Szczególne podziękowania organizatorzy składają na ręce dyrektor SP w Gogolicach Lidii Karpińskiej, nauczycielom i pracownikom tej szkoły, a także wszystkim wolontariuszom z gminy Trzcińsko i ze Szczecina.
(k)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska