Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 43 z dnia 26.10.2010

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wybory samorządowe 2010
Makabryczny wypadek w Lisim Polu
Na co obligacje?
Już remontują podstawówkę
Uhuru powiększył kolekcję
Jedno niebo - wiele serc
Baniewice już, Swobnica wkrótce
Wystawa starych map
Wspomnienie o Janinie Bartoś
Sport

Wybory samorządowe 2010

Proponujemy kandydatom debatę
"Gazeta Chojeńska" i portal internetowy Chojna24.pl zaproponowały wszystkim kandydatom na burmistrza Chojny udział w publicznej debacie z udziałem mieszkańców. W tym tygodniu z pełnomocnikami kandydatów mają być uzgadniane szczegóły i termin. O ustaleniach poinformujemy naszych czytelników.

Burmistrz Mieszkowic nie startuje
Dotychczasowy burmistrz Mieszkowic Piotr Szymkiewicz postanowił nie ubiegać się o ponowny wybór na to stanowisko. Natomiast kandydatem na burmistrza jest obecny radny Grzegorz Kaczmarek, a także przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Salwa oraz Stanisław Szymoniak i Ryszard Laska.

Kandydacie, zaprezentuj się!
Przypominamy, że kandydatom na burmistrzów i wójtów z gmin naszego powiatu udostępniamy nasze łamy, aby mieszkańcy mieli okazję poznać bliżej ich sylwetki. Każdy może bezpłatnie zaprezentować się w "Gazecie Chojeńskiej". Aby ułatwić zadanie, stawiamy pretendentom trzy pytania:
1. Jakie widzi Pani/Pan najpilniejsze inwestycje, które są możliwe do realizacji w nadchodzącej kadencji? Proszę wymienić 2-3 zadania.
2. Proszę wymienić 2-3 przedsięwzięcia, które zamierza Pani/Pan zrealizować dla podniesienia walorów turystycznych w swojej gminie.
3. Jak zamierza Pani/Pan usprawnić funkcjonowanie oświaty w gminie? Chodzi m.in. o zmniejszenie liczby placówek i poprawę wyników nauczania.
Do 4 listopada przedłużamy termin, do którego kandydaci na wójtów i burmistrzów mogą przesyłać nam odpowiedzi wraz z metryczką (zdjęcie, miejsce zamieszkania, wiek, wykształcenie, zawód, pełnione funkcje, znajomość języków obcych itp.) - mailem na adres: [email protected] lub [email protected]. Cały tekst wraz z biogramem może liczyć maksimum 2 700 znaków, czyli ok. pół standardowej strony A4.
Uwaga! Przesłanie nam autoprezentacji w ostatniej chwili może spowodować, że nie zdążymy opublikować ich przed wyborami (publikujemy je w takiej kolejności, w jakiej otrzymujemy).
Poza taką formą prezentacji istnieje możliwość zamieszczania płatnych reklam wyborczych (z rabatem!).

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska