„Gazeta Chojeńska” numer 51-52 z dnia 21.12.2010

Szkoła obywateli
Morderstwo w Osinowie

SPORT

Wygrali w Szczecinie
Z udziałem 75 zawodników z Ukrainy, Łotwy, Niemiec i Polski 11-12 grudnia w Szczecinie odbył się turniej bokserski młodzików. Między linami ringu stanęło z powodzeniem dwóch chłopców z Gardy Chojna, którzy wywalczyli pierwsze miejsca w swych kategoriach wagowych. Albert Ciasnocha (37 kg) w półfinale pokonał Łotysza Żmudina Modestasa, a w finale wygrał 5:0 z zawodnikiem BKS Skorpion Szczecin (gospodarza imprezy) Dorianem Kozłowskim. Eryk Giermak w wadze 62 kg w półfinale przez rsc zwyciężył w III rundzie z Adamem Prokopem z Gwardii Szczytno, zaś w finale już w I rundzie nie dał szans Dawidowi Janowiczowi z Polonii Leszno.

Wygrywa Albert Ciasnocha
Trener Jarosław Przygoda zapowiada, że od stycznia jego podopieczni zaczynają przygotowania do lipcowych Mistrzostw Europy.
Zarząd i zawodnicy Gardy dziękują pracownikom z Osinowa za pomoc i zakup opału zimowego.

Rodzinne szachy
Nasi młodzi szachiści zakończyli tegoroczne starty w sobotę dorocznym Gryfińskim Turniejem Rodzin Szachowych. Uczestniczyło 14 drużyn, złożonych z seniora i dwóch juniorów. Wygrała Spectra w składzie: Marta Jabłońska, Kamil Poszepczyński, Cezary Laskowski. Drugie miejsce zajęli Forresterowie (Robert Magdziarz, Greta Stołecka, Maciej Kowalczyk), a trzecie Koty (Michał Oszczyk, Piotr Kos, Karolina Todorska).
Turniej był okazją do podsumowania mijającego roku, w trakcie którego w Gryfinie rozegrano ponad 30 turniejów. Szachiści UKS Biały Pion awansowali do finału mistrzostw Polski juniorów. W czterech klasach szachowych Szkoły Podstawowej nr 2 „królewskiej gry” uczy się ponad 80 dzieci.