Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 11.01.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kra na Odrze ruszyła!
Niedzielne wielkie granie
Zdarzyło się w roku 2010
Mieszkowice i Gryfino bez wice
Cedynia - skąd ten kryzys?
Skarbniczka wiceburmistrzem
Szkoła rośnie
Ile wynosi dług gminy Chojna?
Znów spektakl o tożsamości
Polsko-niemiecki kalendarz
Gryfinianie na każdy miesiąc
Sport

Mieszkowice i Gryfino bez wice

Tego można było się spodziewać. W Mieszkowicach, wraz z odejściem burmistrza Piotra Szymkiewicza, z funkcji wiceburmistrza odwołany został Czesław Kijo. Na razie burmistrz Andrzej Salwa nie powołał swego zastępcy. Z nieoficjalnego źródła wiemy, że propozycji nie przyjął były burmistrz i niedawny wyborczy konkurent Ryszard Laska.
Na sesji, tuż przed zakończeniem starego roku, uchwalono pobory burmistrza. Andrzej Salwa będzie pobierał pensję prawie identyczną jak jego poprzednik. Wynagrodzenie, na które składa się pensja zasadnicza 5 000 zł, dodatek funkcyjny 1 600 zł, dodatek specjalny 1 320 zł (20%) i stażowy 1 000 zł (20 %), wynosi w sumie 8 920 zł brutto.

Również w Gryfinie burmistrz Henryk Piłat na razie nie powołał swego drugiego zastępcy. Ponieważ Piłat nie ma jeszcze większości w radzie, spekuluje się, że to stanowisko będzie kartą przetargową w jej uzyskaniu. Na giełdzie krąży kilka nazwisk. Burmistrz obiecał, że zastępcę powoła do końca stycznia.
Podobnie jak w innych gminach, gryfińscy radni podjęli uchwałę o wysokości uposażenia burmistrza. Piłat będzie zarabiał 11 tys. 260 zł brutto. Warto tu nadmienić, że dotychczas jako jedyny z burmistrzów w naszym powiecie otrzymał maksymalny, 40-procentowy dodatek specjalny w wysokości 2 920 zł.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska