Kolejny przewodnik dla rowerzystów

SPORT

Podbili Litwę

Eryk Giermak (z lewej) w finale pokonał mistrza Łotwy A. Chanevica
Pięciu młodych bokserów Gardy Chojna w dniach 26-30 stycznia walczyło w międzynarodowym turnieju w litewskim Mariampolu. Uczestniczyło aż 155 zawodników. Dla naszych chłopców był to bardzo udany wyjazd. Eryk Giermak i Szymon Frątczak zajęli pierwsze miejsca w kategoriach 63 kg i 60 kg. Karol Kostewicz wywalczył drugą pozycję, a Albert Ciasnocha trzecią.
- Wyjeżdżając, nie myślałem że osiągniemy aż tak duży sukces - mówi trener Gardy Jarosław Przygoda. - Zdobyliśmy kolejne bardzo ważne doświadczenie na zagranicznym ringu. Musimy tam zdecydowanie wygrywać walki, bo sędziowie przychylniej punktują swoich zawodników. W tym roku najważniejszym celem jest start w Mistrzostwach Europy (prawdopodobnie w Armenii) i Mistrzostwa Polski, w których wystawię przynajmniej 7 zawodników. W sobotę wyjeżdżamy do Złotowa i do Waren (Niemcy).
(rr)

Porażka po przerwie
Po świątecznej przerwie wznowili rozgrywki piłkarze ręczni Energetyka Gryfino. 22 stycznia przegrali w Olsztynie ze Szczypiorniakiem 25:29 i spadli na szóste miejsce. Skład i bramki: Fornal, Kołasiewicz - Bartnik 7, Krzyżanowski 4, Magdziarz 4, Stanisławek 3, Adamczewski 2, Siadak 2, P. Tołyż 2, Sz. Tołyż 1, Klimas, Porębski, Zwoliński. W ostatni weekend gryfinianie pauzowali.
Na czele tabeli Wybrzeże Gdańsk i Pomezania Malbork - po 23 pkt.

Z ochotą pobiegali
Ze względu na zbyt duży śnieg drugi rzut gryfińskich biegów górskich przesunięto z 15 na 22 stycznia. Było trochę śniegu i lodu, ale już dało się pobiegać. Frekwencja dopisała, bo do rywalizacji zgłosiło się ponad 170 osób. Pojawiły się nawet ekipy z Polic, Myśliborza i Szczecina. Oto zwycięzcy biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
SP klasy III-IV: Julia Chruścińska – Gardno, Dawid Kisły – Myślibórz
SP kl. V-VI: Klaudia Kałucka – SP 2 Gryfino, Artur Zaskórski – SP 1 Gryfino
Młodzicy: Emanuela Adamczyk – Police, Przemysław Jasiński – Police
Juniorzy młodsi: Patrycja Pośniak – Hermes, Paweł Pankratow – Hermes
Juniorzy: Nikola Szurgocińska – Hermes, Mateusz Wermuth - Hermes
Kategoria open: Monika Zemla – Szkuner Myślibórz, Michał Bara – Delf Gryfino

Zdobywcy Grand Prix zostaną wyłonieni po trzech rzutach. Kolejny już 5 lutego.

Moryń i Mieszkowice w Altreetz
Dwie polskie drużyny: z Mieszkowic i Morynia uczestniczyły 19 stycznia w Altreetz (koło Bad Freienwalde) w halowym turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas piątych szkół podstawowych. Rywalizowało osiem zespołów. Moryńską ekipę, która zajęła trzecie miejsce, reprezentowali: Jacek Pohorecki, Aleksander Panicz, Hubert Gajowy, Justyna Mularczyk, Natalia Wiśniewska i Natalia Bernadzka, która została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Opiekunami morynian byli: Józef Piątek i Gabriela Walkiewicz.
Podstawówki z Morynia i Altreetz od września są szkołami partnerskimi. Uczniowie z Niemiec odwiedzą Moryń jeszcze raz w tym roku szkolnym.

Aktualności Chojeńskiej Księgi Rekordów Nietypowych
22 stycznia w gimnazjum ustanawiano kolejne chojeńskie rekordy. Puchary ufundował burmistrz Chojny. W rzutach do kosza rywalizowały pary mieszane. Najlepsi okazali się: Marcela Lasota - Radosław Werner (1860 trafień w 4 seriach po 2 razy 15 minut). Drugie miejsce zajęli: Sandra Tołłoczko - Adrian Olejnik (1396), a trzecie Patrycja Zawalska - Norbert Kłoda (1138). Klasyfikacja dziewcząt: 1. Marcela Lasota (955 trafień), 2. Sandra Tołłoczko (764), 3. Ada Jesionek (583). Chłopcy: 1. Radosław Werner (905), 2. Adrian Olejnik (652), 3. Norbert Kłoda (644).
Organizatorzy ze świetlicy na chojeńskim osiedlu Lotnisko zapraszają chętnych do pobicia wszystkich dotychczasowych ośmiu rekordów.