Co mówią zwycięzcy?
Piętnastoletni Dzik

SPORT

Mamy halowego mistrza Polski

Podczas rozgrywanych w sobotę w Spale Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w LA, chojeński miotacz Wojciech Strelczuk zdobył złoty medal w pchnięciu kulą w kat. 55 lat wynikiem 12,80 m. Wygrał on także niewliczany oficjalnie do mistrzostw rzut ciężarkiem, osiągając bardzo dobry rezultat 14,16 m. Nasz mistrz na początku marca startuje w Belgii w Halowych Mistrzostwach Europy.

Porażka w Gdańsku
W trzynastej kolejce II ligi szczypiornistów Energetyk Gryfino w sobotę w Gdańsku wyraźnie przegrał z wiceliderem - tamtejszym Wybrzeżem 22:33 (10:15). Inne wyniki: AZS UWM Olsztyn - Pomezania Malbork 29:43, Sokół Gdańsk - Gwardia Koszalin 25:37, MKS Grudziądz - Szczypiorniak Olsztyn 39:31. Prowadzi Pomezania Malbork przed Wybrzeżem, a gryfinianie zajmują szóste miejsce. W sobotę grają u siebie z AZS PG Gdańsk.

Badmintonowy Szczecin
W miniony weekend Szczecin stał się stolicą badmintona. Czołowi zawodnicy oraz najzdolniejsi amatorzy z całego kraju wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Netto Cup. To największe pod względem frekwencji zawody w tej dyscyplinie w Polsce. W sobotę rywalizowali zawodowcy, w tym olimpijka z Pekinu Kamila Augustyn, a w niedziele halę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wypełnili najlepsi amatorzy. Chojeński UKS Relaks reprezentowali: Marcin Wysocki z Chojny i Marek Sługocki z Mieszkowic, który w doborowej obsadzie zajął trzecie miejsce w swojej kategorii (40 +).
19 marca turniej badmintona zorganizowany zostanie w hali w Trzcińsku-Zdroju. Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków.

GUKS mistrzem
GUKS Widuchowa (na zdjęciu) został mistrzem ósmej edycji halowej ligi piłkarskiej w Widuchowej. Drużynę wspomagało czterech zawodników z Niemiec. W ostatnim meczu przegrali 4:6 z Ogniwem Babinek, które zajęło drugie miejsce w tabeli. Trzeci był T-Annex Żarczyn.
Za najlepszego zawodnika uznano Michała Adamczaka z GUKS, a bramkarza - Karola Janiaka (T-Annex). Królem strzelców w kategorii open został Dominik Szurko (KLUKS Buzujące Hormony), zaś w I lidze Szymon Woźniewski (Ogniwo). Organizatorem ligi był Krzywiński Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Krzywinie.