Dzisiaj jest czwartek, 02 lipca 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 08.03.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Odnaleźć w sobie włóczykija
Milion euro dla Trzcińska
Transkultura, czyli kultura bez granic
Weto kuratora
Są potomkowie von Humbertów
Międzynarodowy Rok Lasów
I otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę...
Wsparcie dla świątyni
Polsko-niemieckie zapusty w Zielinie
Sport

SPORT

Rozgromili AZS
W sobotę szczypiorniści Energetyka Gryfino w czternastej kolejce II ligi rozgromili u siebie przedostatni w tabeli AZS PG Gdańsk 47:26 (26:13). Inne wyniki: Alfa 99 Strzelno - AZS UWM Olsztyn 35:41, Gwardia Koszalin - Wybrzeże Gdańsk 25:30, Szczypiorniak Olsztyn - LKS Kęsowo-OSM Chojnice 28:23, Pomezania Malbork - Sokół Gdańsk 37:18. Prowadzi Pomezania przed Wybrzeżem, a Energetyk zajmuje piątą pozycję.

19 marca rusza liga
Piłkarze wracają na ligowe boiska 19-20 marca. W III lidze Energetyk Gryfino podejmować będzie wicelidera - Błękitnych Stargard. W IV lidze Odra Chojna zagra w Szczecinie z Hutnikiem, a w V - Orzeł Trzcińsko-Zdrój zmierzy się u siebie z liderem - rezerwami Pogoni Szczecin. Klasa okręgowa: Morzycko Moryń - Klon Krzęcin, Odrzanka Radziszewo - Czcibor Cedynia, Drawa Drawno - Mieszko Mieszkowice, Sparta/Odra II Godków - Wicher Przelewice, Fagus Kołbacz - Iskierka Szczecin. A-klasa zaczyna 2 kwietnia, a B-klasa tydzień później.

Medalowy rekord
Często piszemy o sukcesach lekkoatletów Hermesa Gryfino, ale w sobotę ustanowili oni rekord trudny do pobicia. Podczas przełajowych mistrzostw województwa w Policach biegacze (młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy) zdobyli w sumie 12 medali, w tym 5 złotych. Dla mniej zorientowanych podajemy, że taka ilość medali jest możliwa, ponieważ w każdej kategorii wiekowej biega się dwa dystanse: krótszy i dłuższy.
Oto złoci medaliści: Weronika Masternak (młodziczka), Patrycja Pośniak, Manuela Pośniak (juniorki młodsze), Paweł Pankratow (junior młodszy), Mateusz Wermuth (junior). Srebrne medale: Krystian Gumiński (junior młodszy), Nikolina Szurgocińska (juniorka). Brązowe: Zuzanna Walińska (młodziczka), Kamil Klepadło (młodzik), Izabela Robak (juniorka młodsza), Miłosz Górski (junior młodszy), Paulina Witek (juniorka).
Niebawem starty o większą stawkę, bo juniorzy już 12 marca biegać będą na Mistrzostwach Polski, a 8 dni później młodzicy i juniorzy młodsi wystartują w mistrzostwach makroregionalnych. Po dobrze przepracowanej zimie i obozie w Szklarskiej Porębie można liczyć na sukcesy.

Rewanż Sędziaka
Dwa tygodnie temu informowaliśmy o turnieju tenisa stołowego w Cedyni, a 27 lutego czołówka naszego powiatu rywalizowała w podobnym turnieju w Moryniu. Głównymi organizatorami byli: Grzegorz Barylski z Witnicy i Tomasz Bałachowski z Chojny. Frekwencja zaskoczyła gospodarzy, bo do gry przystąpiło aż 50 zawodników w różnym wieku. To kolejny sygnał, że takie imprezy są potrzebne i oczekiwane.
W grupie seniorów, gdzie rywalizowało 23 tenisistów, zwyciężył znany na naszym terenie Marcin Sędziak z Radostowa. Przypomnijmy, że w Cedyni zajął II miejsce, przegrywając po zaciętej walce z Patrykiem Zającem z Chełma Górnego. Tym razem Patryk musiał zadowolić się III miejscem, a wicemistrzem moryńskiego turnieju został Krzysztof Salomon z Widuchowej. Czwarty był również reprezentant tej gminy - Krzysztof Bluj.
Wśród juniorów najlepszy okazał się Tomasz Widziński przed Markiem Szafrańskim i - tu duża niespodzianka - Magdą Ostaszewską. W grupie najmłodszej (młodzicy i dzieci) zwyciężył Robert Bałachowski z Chojny przed Adamem Madrasem, Jakubem Krajewskim i Danielem Ogórkiem.
Puchary ufundował burmistrz Morynia Jan Maranda oraz dyrektor MOK Małgorzata Matecka. Organizatorzy serdecznie dziękują także sponsorom za cenne nagrody. Fundatorami byli: J. Kołaczyk, M. Grynkiewicz, K. Plinta,
J. Plinta, G. Barylski, H. Kaczmar, T. Kudła, S. Domaradzki. Podziękowania kierują także do dyr. Zespołu Szkół Krzysztofa Jaza oraz Józefa Piątka i Krzysztofa Ogórka za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Chojeńskie rekordy w telewizji
Chojeńską Księgą Rekordów Nietypowych zainteresowała się Telewizja Szczecin i 2 marca przyjechała do gimnazjum. Rekordziści zaprezentowali swe umiejętności, co można było obejrzeć w sobotę w TVP Info w „Kronice Szczecińskiej”. Kamera najwidoczniej szczególnie zmobilizowała Dawida Wronieckiego, który ustanowił rekord nr 16: w robieniu pompek na jednej ręce. Jego wynik to 33 pompki.
Wcześniej, 28 lutego własny rekord w skokach przez skakankę zdecydowanie pobił Michał Bachów. Poprawił swój wynik z 545 aż na 2003.
Twórcami i organizatorami Księgi są: Jacek Prus i Arkadiusz Łągiewczyk.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska