Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 11 z dnia 15.03.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Moryń gminą górniczą?
Nasz nowy hymn
Kurator źle o likwidacji szkół
Wywiad nominowany
Herosi na mecie
Wyprawa tkana jedwabiem
Znów muzyczna uczta w Moryniu
Ping-pong z rewizyjną
Hala w Krzywinie trochę później
W Baniach bezpieczniej
Język otwiera wiele drzwi
Sport

Wywiad nominowany

Opublikowany w ostatnim numerze „Rocznika Chojeńskiego” wywiad Roberta Ryssa z Eckehartem Ruthenbergiem pt. „Dużych cmentarzy nie kocham” został nominowany do tegorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Zgłoszono 173 prace, w tym 77 z Polski. W trójce nominowanych w kategorii „prasa” - oprócz wywiadu w „Roczniku” - znaleźli się: Rafał Woś - „Polska szkoła inwestowania szturmuje niemiecką twierdzę” („Dziennik Gazeta Prawna”) i Martyna Bunda - „Matka Joanna” („Polityka”). Trójka niemieckich nominacji prasowych: Gerhard Gnauck „Das stärkste Geschütz der Polen. Frédéric Chopin im Zweiten Weltkrieg” („Die Welt”) oraz Konrad Schuller „Politik in der Gruft” i Rainer Schulze „Wanderer ohne Ziel” (oba teksty z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”).
Wręczenie nagród nastąpi 31 maja podczas IV Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które w tym roku zorganizowane będą w Zielonej Górze.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 r. za najlepsze prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada, przyczyniają się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem. Tematy mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich. Fundatorami nagrody są trzy graniczące z Polską kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia oraz trzy przygraniczne województwa: dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie, a także Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jak powiedział dyrektor Fundacji Współpracy Polsko--Niemieckiej Albrecht Lempp, ta edycja konkursu jest rekordowa pod względem ilości uczestników, a poziom prac jest wyjątkowo wysoki.
„Rocznik Chojeński” jest do nabycia w bibliotece w Chojnie w cenie 20 zł.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska