Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 13 z dnia 29.03.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Likwidacja połowiczna
Nie chcą atomu u siebie ani koło siebie
O wygnańcach w Chojnie
Chuligaństwo polityczne?
Reprezentanci mimo woli
Wiceburmistrza nie powołam
Rocznicowy koncert
Jest komisja w Widuchowej
Konkursy rozstrzygnięte
Roślinka z dużym apetytem
Sport

Likwidacja połowiczna

Pozostawienie dzieci 6-letnich i młodszych w budynkach przeznaczonych do likwidacji szkół w Godkowie, Lisim Polu i Strzelczynie chcą zaproponować mieszkańcom tych wsi władze Chojny. Poinformował o tym na sesji Rady Miejskiej 24 marca burmistrz Adam Fedorowicz. Podczas obrad stanowisko chojeńskiego koła SLD przedstawił Stanisław Nowopolski (jest on także członkiem rządzącej gminą Wspólnoty Samorządowej), który stwierdził, że w tych miejscowościach należy utworzyć filie szkół z klasami 0-III. Radny Wojciech Skrzypczyk oznajmił, że jest zaskoczony takim stanowiskiem.

W bardzo ostrych słowach skrytykowała zamiar likwidacji trzech szkół Rada Powiatowa SLD w Gryfinie. „Likwidując owe szkoły, wyrugowano by również inteligencję ze wsi. Burmistrz z wykształcenia jest nauczycielem i powinien był powstrzymać tę lawinę. Po zlikwidowaniu szkół w tych trzech miejscowościach, kwestią czasu jest szukanie kolejnych oszczędności... Przyjdzie kolej na Grzybno, Nawodną, a może i samą Chojnę” - czytamy w piśmie do Rady Miejskiej, podpisanym przez przewodniczącego Rady Powiatowej SLD Huberta Andrycha i sekretarz Natalię Perełkę.

Ostry ton pisma jest zaskakujący, gdyż w powiatowych i wojewódzkich władzach SLD są także członkowie koła z Chojny, którzy wspierają burmistrza Fedorowicza w ramach ugrupowania Wspólnota Samorządowa.

Jak podało Ministerstwo Edukacji Narodowej, samorządy w całej Polsce zamierzają zamknąć obecnie 463 szkoły.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska