Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 18 z dnia 03.05.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Godków i Lisie Pole: klasy 0-III, Strzelczyn: tylko zerówka
Punkt i taras
To, co jest pomiędzy
Ożywić szlak pamięci
Dotacja dla Kołbacza
Czeski tramp i polska dwururka
Rondo już jest
Brzmienie ognia
Pojadą do Francji
Spacer z kolorem
Chłopcy z Trzcińska i Swobnicy najlepsi w województwie
Sport

Punkt i taras

Punkt informacji turystycznej otwarto 27 kwietnia w Chojnie. Mieści się w przybudówce przy Centrum Kultury, któremu podlega. Czynny jest od poniedziałku do piątki w godz. 10-16, a w soboty i niedziele 11-15 (po sezonie czas otwarcia ulegnie skróceniu). Kierownikiem jest Przemysław Konopka. Można się tu zaopatrzyć w wydane ostatnio dwujęzyczne foldery, a wkrótce ukaże się nowy plan miasta, zawierający też mapę gmin Chojna i Schwedt, które zacieśniają turystyczną współpracę.

I najważniejsza wiadomość: pracownicy punktu obsługiwać będą taras widokowy kościoła Mariackiego, który 1 maja zostaje ponownie otwarty, gdyż w ramach gwarancji firma budowlana usunęła uszkodzenia, stwarzające zagrożenie dla turystów.

Chętni do wejścia na taras (wstęp jest bezpłatny) mogą udać się do punktu informacji w godzinach jego otwarcia (także w weekendy), po czym zostaną wpuszczeni do wieży. Można też kontaktować się telefonicznie z pracownikami PIT: nr 661 416 595. To znaczny postęp w udostępnianiu największej turystycznej atrakcji Chojny.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska