Dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 19 z dnia 10.05.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
„Wygnańcy” zauważeni
Wystarczy być
Uczmy (się) historii regionu
Wdzięczność dla strażaków
Rajd śladami waldensów
Minister nagradza POMOT
Rezygnacja radnej
Noc Muzeów w Cedyni
Dziecięce obrazy w Szczecinie
Pieszo wzdłuż granic Polski
Pobiegajmy razem!
Sport

Noc Muzeów w Cedyni

Noc Muzeów to inicjatywa mająca na celu umożliwienie kontaktu z kulturą jak najszerszemu kręgowi odbiorców. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1997 r. w Berlinie. Cztery lata później było to już wydarzenie ogólnoeuropejskie, które w 2003 r. dotarło też do Polski.

W tym roku, w najbliższą sobotę 14 maja na Noc Muzeów zaprasza Muzeum Regionalne w Cedyni. Początek o godz. 19. W programie: spotkanie z Magdaleną Dźwigał - pracownikiem Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN, potem z antropologiem Izabelą Maciuszczak i archeologiem Dariuszem Majewskim. Prowadzili oni badania archeologiczne m.in. w naszym województwie, uczestniczyli też w polskiej ekspedycji archeologicznej do Egiptu. Opowiedzą także o badaniach w latach 2007-2008 na trasie planowanej wówczas drogi S3 i obwodnicy Stargardu.

Cedyńska impreza nie skończy się wraz z nocą, gdyż w niedzielę 15 maja o godz. 15 zaplanowano spotkanie z dr. Andrzejem Piotrowskim z Państwowego Instytutu Geologicznego w Szczecinie. Opowie on o uwarunkowaniach geologicznych bitwy pod Cedynią oraz o przeprawie mamutów przez Odrę w okolicach Bielinka. - Jeśli trafiły się Państwu jakieś skamieliny, wykopaliście, znaleźliście coś i nie wiecie co, a chcecie wiedzieć, to spotkanie jest również dla was - zachęcają organizatorzy.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska