Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 21 z dnia 24.05.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nowa Amerika z flagą w podróży
Cierniste ścieżki
Inkontakt 2011: biznes i zabawa
„Grosik” pierwszy w Polsce
Asfaltowanie Krzywina
66 tys. euro na staże gastronomów
Ja kontra Ghana (2)
Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu „Europa bez granic” - Trzcińsko-Zdrój
Konny zwiadowca (1)
Powiatowi tancerze
Zebrali 10 ton sprzętu
Sport

Zebrali 10 ton sprzętu

9 156 kg starego elektrosprzętu sprzętu i 229 kg zużytych baterii - taki był efekt zorganizowanej 28 kwietnia przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie zbiórki. Jak informuje nas opiekun szkolnego Klubu Alternatywy Młodzieżowej Agnieszka Pawlaczyk, wyniki przerosły największe oczekiwania. Przez cały dzień na placu przy szkole do ośmiu kontenerów mieszkańcy mogli anonimowo i bezpłatnie wrzucać niepotrzebny sprzęt.

Zbiórka była drugim etapem ogólnopolskiego konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. Uczestniczy w nim 231 szkół z całej Polski, w tym 9 z naszego województwa. Celem jest poznanie zasad postępowania ze zużytym sprzętem oraz jego zbiórka. W zakończonym 23 kwietnia pierwszym etapie na 48 szkół ponadgimnazjalnych placówka z Chojny zajęła 16. miejsce. Wyniki drugiego etapu ogłoszone zostaną 30 maja.

Tego typu zbiórki są bardzo pożyteczne i powinny być systematycznie organizowane przez gminy, gdyż ludzie nie mają co zrobić ze starym sprzętem. Niektórzy - niestety - wyrzucają go na pola czy do lasu. Tymczasem nawet w jednej wsi zbiórka zapełnia kilka dużych przyczep.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska