Dzisiaj jest sobota, 31 lipca 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 23 z dnia 07.06.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Informują o kraju sąsiada
Nagrodzeni za ponadgraniczny teatr
Tłok na targach
Program Dni Chojny
Zagrają sąsiedzi z Takayo
Podstawówki po egzaminie
Turyści walą na taras
Szlak rycerski ze Szczecina do Chojny
Ustawą w śmieciarzy
Perypetie z kąpieliskiem
Co z Mieszkiem?
Czwarty w Polsce
Bański jubileusz kapłaństwa
Sport

Czwarty w Polsce

Czwarte miejsce w kraju zajął Piotr Orłowski z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach w ogólnopolskim finale XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Impreza odbyła się 2-4 czerwca w Iławie. Drużynowo nasi reprezentanci uplasowali się na dziewiątej pozycji. Najlepiej wypadli w udzielaniu pierwszej pomocy (trzecie miejsce). Zwyciężyło Gimnazjum nr 1 z Koluszek. Piotr, który dwa tygodnie temu został mistrzem województwa, teraz był najlepszy w miasteczku ruchu, trzeci w testach i trzeci na rowerowym torze przeszkód.

Piotr Orłowski na torze przeszkód
W Iławie zmierzyły się 32 zespoły, reprezentujące poszczególne województwa w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Gimnazjaliści z Mieszkowic wcześniej zdobyli mistrzostwo powiatu, a potem województwa. Oprócz Piotra udział w turnieju wzięli także: Mariusz Dymidów i Szymon Pawlicki. Reprezentująca nasze województwo SP 1 ze Świdwina zajęła 15. miejsce w klasyfikacji podstawówek (wygrała SP w Lipie z woj. dolnośląskiego).

Zdaniem sędziego głównego turnieju Marka Konkolewskiego z Komendy Głównej Policji, tegoroczny finał był najlepiej organizacyjnie przygotowany ze wszystkich dotychczasowych, a rywalizacja przebiegała na niespotykanie wysokim poziomie: aż 8 zawodników bezbłędnie pokonało trudny tor przeszkód. Mieszkowiczan przygotował do wszystkich szczebli Krzysztof Karolak - nauczyciel wychowania komunikacyjnego, który stwierdził: - Rywalizacja z najlepszymi w kraju wymaga kilkumiesięcznych intensywnych przygotowań. Aby zająć jedno z najwyższych miejsc, muszą perfekcyjnie zadziałać wszystkie elementy. Rywalizacja na tym etapie jest tak wyrównana, że najmniejszy błąd jednego z uczestników w którejkolwiek konkurencji w praktyce pozbawia szans na czołowe miejsce drużynowo.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska