Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 25 z dnia 21.06.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Odkrywcy Nowej Ameriki
Blues nad jeziorem
Historia pod Górą Czcibora
Savana zmienia się w Szafir
Prom i wystawa w Gozdowicach
XV JARMARK WIDUCHOWSKI z Turystyką naTy
Powiat poprawia wskaźniki
Gminne absolutoria
Dyrektorzy bez konkursów
Losy Polaków oczami młodych
Ambasadorzy Chojny
Konny zwiadowca (4)
Sport

Blues nad jeziorem

Na plaży miejskiej w Moryniu w najbliższą sobotę 25 czerwca o godz. 14.30 rozpocznie się druga edycja Wetwater (Blues Connection) Festival. Zespoły - ponownie jak przed rokiem - grać będą na scenie usytuowanej na wodzie przy brzegu jeziora Morzycko. Najpierw zaprezentują się grupy startujące w konkursie: Cora Lee (Berlin), Elefantes (Miechów), Herbata (Moryń), Nie Strzelać do Pianisty (Leszno), Za Fcześnie Fstałem (Kożuchów), 20 Mil od Miasta (Warszawa). Oceniać je będzie jury, złożone głównie z muzycznych dziennikarzy z różnych stron Polski.

Od godz. 18 występować będą wykonawcy zaproszeni w charakterze gwiazd: Przytuła & Kruk - tegoroczny reprezentant naszego kraju na International Blues Challenge w Memphis, Jaw Raw & Friends - gospodarz festiwalu (w tym roku ten zespół z Chojny obchodzi 15-lecie i zaplanowano udział muzyków, którzy przewinęli się w składzie przez ten czas), Big Fat Mama ze Szczecina (uczestnik m.in. Montreaux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Rawy Blues), Bogdan Szweda & Easy Rider - legenda polskiego bluesa i bluesrocka. Na koniec zaplanowano występ laureatów konkursu i - być może - wspólne jam session aż do rana.

Festiwal poprowadzi koneser bluesa - red. Lech Bekulard. Organizatorzy: MOK Moryń, HPG Promotion Group, Jaw Raw (blues connection), Matrix (scena, światło, dźwięk). Wstęp wolny!
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska