Grali, tańczyli, śpiewali
A mury runą i połączą cały świat

Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2011 swą kulminację miały w deszczową sobotę 2 lipca. Jak mówi dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Nowicka, mimo takiej pogody program zrealizowano w stu procentach. Występowali też wykonawcy z Niemiec, w tym zespół Driftwood, a w niedzielę taneczne grupy country: Country Family Oderberg, Country Eagles Schwedt, Hot Boots Schwedt, White Head Eagles Eberswalde. Wraz z nimi tańczyły mieszkowickie Mieszki. Na scenie prezentowali się także soliści i zespoły z MGOK.

Polsko-niemieckie tańce country
W turnieju drużyn podwórkowych zwyciężyli Zjednoczeni Kurzycko. Dalsza kolejność: 2) Chester Mieszkowice, 3) FC Zaułek, 4) Olimpia Troszyn, 5) Duma Pomorza. Najlepszym zawodnikiem była Alicja Fryska. Piłkarski turniej sołectw wygrało Osiedle Mieszkowice I. Kolejne miejsca: 2) Goszków, 3) Czelin, 4) Osiedle Mieszkowice II, 5) Kurzycko, 6) Plany/Kamionka, 7) Zielin. Najlepszy zawodnik: Dawid Bednarz. W wyścigu rowerowym Małe MTB na trasie 16,5 km wygrał Aleksander Zwoliński przed Danielem Zwolińskim.
Wyniki zawodów wędkarskich: juniorzy - 1) Karol Nawrocki, 2) Mariusz Sługocki, 3) Bartek Dymidów. Seniorzy: 1) Jarosław Hryczyński, 2) Antoni Bronis, 3) Zygmunt Gregorek. Największą rybę złowił Jarosław Trygub: leszcza o wadze 1,80 kg. Startowało 29 zawodników, w tym 5 juniorów.