Podnoszą jakość urzędów
Czy żony radnych mogą?

SPORT

Edyta z klasą
W ostatnią niedzielę sierpnia w Szczecinie biegano w Półmaratonie Gryfa. To największy i najbardziej prestiżowy bieg długodystansowy w naszym województwie. W tym roku padł rekord frekwencji, bo dystans 21 km i 97,5 m ukończyło 754 uczestników. Jak zwykle wystartowała spora grupa biegaczy z naszego powiatu. Doskonale zaprezentowała się gryfinianka Edyta Rybacka, która w kat. open zajęła 35. miejsce, a wśród kobiet była 5. Tradycyjnie już dominowali łowcy nagród pieniężnych – obcokrajowcy. Zwyciężył Kenijczyk Boniface Nduva w czasie 1:05,42, a wśród kobiet Białorusinka Alena Berasniowa – 1:19,55. Rybacka uzyskała rezultat 1:23,15, wypełniając tym samym normę na I klasę sportową. Była niezmiernie uradowana, bo już w tym roku przymierzała się dwukrotnie do złamania tej granicy, lecz się nie udawało. Z naszych panów najlepsze, 53. miejsce zajął Grzegorz Pluta z Nowego Czarnowa.
(tw)

Bieg miłości w Zatoni
Federacja Zielonych Gaja, prowadząca w imieniu gminy Chojna rewitalizację Doliny Miłości w Zatoni Dolnej, organizuje tam w sobotę 1 października o godz. 12 imprezę biegową o nazwie „LoveRun”. O rekonstrukcji tego uroczego parku informowaliśmy przed tygodniem. Będzie to pierwsza tego typu impreza w tym miejscu. Mocno pofałdowana trasa przełajowa wynosi ok. 6 km. O połowę krótsza będzie trasa dla amatorów marszu z kijkami w nordic walkingu.
Organizatorzy przewidzieli klasyfikację w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni i... zakochane pary. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września e-mailem: [email protected]. Nie ma wpisowego (impreza ma charakter niekomercyjny, realizowana jest w ramach rewitalizacji parku), będą za to pamiątkowe gadżety dla wszystkich uczestników, ognisko, pasta party i zwiedzanie tego najpiękniejszego romantycznego parku w regionie.
Dla chętnych ze Szczecina (także z osobami towarzyszącymi) przewidziano bezpłatny transport na trasie Szczecin - Gryfino - Zatoń i z powrotem. Szczegóły, regulamin i karty zgłoszeń na www.dolinamilosci.pl/loverun/

Bieg transgraniczny
Ruszyły zapisy do 34. Biegu Transgranicznego Doliną Dolnej Odry Gryfino - Gartz, który odbędzie się 3 października o godz. 12. Zgłosić się można poprzez stronę internetową: www.transgraniczny.xn.pl. W związku z remontem mostu na Odrze Zachodniej w regulaminie biegu nastąpiły zmiany. Szczegóły na stronie internetowej organizatora: www.mosgryfino.pl.

Bobek Trophy szczęśliwy dla naszych
Załoga Rafał Witko - Maciej Frydryszak z Klubu Off-Road 4 x 4 Chojna zwyciężyła w trudnym rajdzie pojazdów terenowych „Bobek Trophy” w okolicach Bobolic koło Koszalina. Jest to impreza znana miłośnikom tego sportu. Trasę wyznaczył Kamil „Podol” Podolak, znany z wyszukiwania wyjątkowo trudnych terenów. Było tak i tym razem, zwłaszcza na ostatnim, bagnistym i gęsto porośniętym drzewami odcinku - zabójczym dla aut bez wyciągarek. Mimo to chojeńska załoga zdobyła aż 35 pkt na 37 możliwych. Tylko o 1 pkt mniej miała kolejna ekipa chojeńska: Piotr Pietrucha i Sylwester Cieplak, zajmując drugą pozycję. Trzecie miejsce ex aequo z 33 pkt wywalczyli także zawodnicy naszego klubu: Zbigniew Haciło i Andrzej Kostański oraz Tadeusz Kudła i Piotr Sikora. Startował jeszcze Sebastian Marosik (w kategorii wyciągarki elektryczne), ale miał awarię.