Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 15.11.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Zamek znów gminny
Debata o wiatrakach
Kto z Bocianem?
Gospodarka czy rabunek?
Nie wypadłam źle
Zaraz trzeci Rocznik!
Zmarła najstarsza chojnianka
O najstarszych cmentarzach chojeńskich
Sputnik nad Gryfinem
„Wygnańcy” wracają
W Dolinie Miłości nie tylko miłośnie
Pokazali, co najlepsze
Powrót do tradycji
Sport

„Wygnańcy” wracają

„Wygnańcy” to bardzo ważna książka prof. Jana M. Piskorskiego. Pisaliśmy o niej obszernie w kwietniu w nr. 14 i 15 z okazji spotkania autora z czytelnikami w Chojnie. Przypomnijmy, że jest to przekrojowe dzieło o przymusowych migracjach, deportacjach i wygnaniach, które w XX wieku dotknęły co najmniej 80 mln Europejczyków. Autor - choć naukowiec - znany jest z przystępnego i barwnego języka, dzięki czemu jego książki czyta się jak powieści. „Wygnańcy” zdobyli nominację do tegorocznej Nagrody Historycznej tygodnika „Polityka”.

W przyszłym tygodniu w naszej okolicy odbędą się trzy podobne spotkania z „Wygnańcami”. Prof. Piskorski przyjedzie w poniedziałek 21 listopada do Klubu Nauczyciela w Gryfinie (ul. Kościuszki 17), a organizatorem jest tutejsza Biblioteka Publiczna. We wtorek 22 listopada autor spotka się z czytelnikami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach, a nazajutrz w Bibliotece Publicznej w Dębnie (ul. Mickiewicza 32). Wszystkie spotkania o godz. 17. Na każdym będzie można kupić książkę w cenie dużo niższej niż w księgarniach. Wstęp wolny. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” w Chojnie.

W piątek 25 listopada gryfińska biblioteka organizuje też w Klubie Nauczyciela spotkanie z Michałem Rembasem - autorem książki „Zachodniopomorskie tajemnice” (pisaliśmy o niej w nr. 43).

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska