Dzisiaj jest sobota, 31 lipca 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 15.11.2011

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Zamek znów gminny
Debata o wiatrakach
Kto z Bocianem?
Gospodarka czy rabunek?
Nie wypadłam źle
Zaraz trzeci Rocznik!
Zmarła najstarsza chojnianka
O najstarszych cmentarzach chojeńskich
Sputnik nad Gryfinem
„Wygnańcy” wracają
W Dolinie Miłości nie tylko miłośnie
Pokazali, co najlepsze
Powrót do tradycji
Sport

Kto z Bocianem?

Tradycyjnie, na uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Święta Niepodległości wręczane są wyróżnienia starosty gryfińskiego za promocję powiatu. To najbardziej prestiżowa nagroda w powiecie. Dwa lata temu ilość wyróżnień została zmniejszona z 10 do 4, lecz jednocześnie wprowadzono bonus finansowy w wysokości 3 tys. zł. Osoby i firmy nominowane do statuetki Bociana prezentowaliśmy w nr. 42. A oto zwycięzcy:

Kultura. Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” z Chojny organizujące wiele ważnych, prestiżowych imprez, które mają szeroki oddźwięk nie tylko w naszym powiecie. Nagrodę odebrał prezes - dr Paweł Migdalski. Nominowani byli ponadto: Paweł Wróbel z Widuchowej i Teatr Jednego Aktora z Gryfińskiego Domu Kultury.

Prezes Terra Incognita
Paweł Migdalski
Paweł Pankratow
Sport. Zwycięzcą został bardzo utalentowany lekkoatleta - junior młodszy z Mieszkowic Paweł Pankratow, trenujący w Hermesie Gryfino. Jest brązowym medalistą mistrzostw Polski w biegu na 1500 m. Pozostali nominowani: Eryk Giermak i Wojciech Strelczuk (obydwaj z Chojny).

Inicjatywa społeczna. Bociana zabrali ze sobą Edyta i Cezary Szczupakowie z Marwic (gm. Widuchowa) - prekursorzy i propagatorzy gospodarstw ekologicznych w naszym powiecie. Nominowani: Federacja Zielonych Gaja i Jarosław Przygoda z Chojny.

Edyta i Cezary Szczupakowie
Przedstawicielka firmy Tropik
Pracodawca roku. Firma Tropik - dynamicznie działająca na rynku gryfińskim. Rozwija się, zatrudnia nowych pracowników i wspiera finansowo wiele przedsięwzięć społecznych. Bociana otrzymuje już po raz drugi. Nominację w tej kategorii otrzymała także Piekarnia Ekologiczna „Jakub” ze Starego Czarnowa.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska