Dzisiaj jest sobota, 16 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 10.01.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nasza Orkiestra
Zwiastun wiosny
Kolejne samorządowe budżety
Wybory w Trzcińsku
Chojeńscy ławnicy niezgodni z prawem
O więzieniach, symbolach i narzędziach władzy sądowniczej w dawnej Chojnie oraz strasznej historii komtura z Rurki słów kilka (2)
Prom nagrodzony
Są już karnety na „Włóczykija”
Pieniądze przekazane
Nie ma ratunku dla spółdzielni

Nasza Orkiestra

W minioną niedzielę w jubileuszowym, XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy w całej Polsce na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jerzy Kołaczyk płaci za wylicytowane przez siebie
złote serduszko w Chojnie
W Chojnie na zorganizowanej przez Centrum kultury scenie koło ratusza pierwsze złote serduszko (przekazane przez miejscową pracownię złotniczą MEJP) wylicytował za 600 zł Jerzy Kołaczyk. Potem, gdy impreza się rozkręciła, walka o drugie serduszko była już zażarta. Ostatecznie kupił je aż za 2800 zł Grzegorz Będzak.
Tradycyjnie w Wielkiej Orkiestrze w Chojnie grali też - obok swych polskich kolegów - niemieccy strażacy ze Schwedt. Przed ratuszem przygotowali stoisko z grzanym winem.
W Baniach jednym z punktów Finału WOŚP był turniej siatkówki drużyn mieszanych z udziałem 8 zespołów. Wygrała ekipa połączonych sił Dłużyny, Kunowa i Lubanowa. Od rana kwestowano też do puszek. W Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu występowały zespoły muzyczne, taneczne i wokalne. Na licytacji można było nabyć m.in. torty, obrazy, bilety do Pleciugi, autografy znanych aktorów i muzyków. Imprezę zwieńczyło Światełko do Nieba.
Wolontariusze przed MCTKiS w Baniach
W Mieszkowicach zebrano w niedzielę 5 993,51 zł. Na imprezie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury występowali miejscowi wykonawcy.
Do owoców Orkiestry na naszym terenie jeszcze wrócimy.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska