Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 10.01.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nasza Orkiestra
Zwiastun wiosny
Kolejne samorządowe budżety
Wybory w Trzcińsku
Chojeńscy ławnicy niezgodni z prawem
O więzieniach, symbolach i narzędziach władzy sądowniczej w dawnej Chojnie oraz strasznej historii komtura z Rurki słów kilka (2)
Prom nagrodzony
Są już karnety na „Włóczykija”
Pieniądze przekazane
Nie ma ratunku dla spółdzielni

Prom nagrodzony

Gmina Mieszkowice zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Przyjazna wieś” w kategorii infrastruktury technicznej za projekt „Zagospodarowanie turystyczne miejscowości Gozdowice z uwzględnieniem rzecznego przejścia promowego”. Przypomnijmy, że prom „Bez granic” kursuje w sezonie od blisko 5 lat przez Odrę z polskich Gozdowic do niemieckiego Güstebieser Loose i z powrotem.

Konkurs organizowany był w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Dotyczył najbardziej innowacyjnych projektów, finansowanych ze środków europejskich, służących poprawie warunków życia na wsi. Gozdowice wygrały w obu etapach. Na poziomie ogólnopolskim drugie miejsce zajęło Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku za wzmocnienie potencjału turystycznego Pomorskiej Krainy w Kratę (rekonstrukcja Zagrody Albrechta w Słownie), a trzecie RTM Sp. z o.o. za rewitalizację zespołu pofolwarcznego w Prusimiu (woj. wielkopolskie, pow. międzychodzki) na skansen olenderski.

Druga kategoria, w jakiej rywalizowano, to infrastruktura społeczna. Tu wygrała gmina Masłów za projekt „Dworek Stefana Żeromskiego - Szklany Dom - ikona regionu świętokrzyskiego”.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska