Dzisiaj jest sobota, 16 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 10.01.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nasza Orkiestra
Zwiastun wiosny
Kolejne samorządowe budżety
Wybory w Trzcińsku
Chojeńscy ławnicy niezgodni z prawem
O więzieniach, symbolach i narzędziach władzy sądowniczej w dawnej Chojnie oraz strasznej historii komtura z Rurki słów kilka (2)
Prom nagrodzony
Są już karnety na „Włóczykija”
Pieniądze przekazane
Nie ma ratunku dla spółdzielni

Są już karnety na „Włóczykija”

Można już kupić karnet na VI Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij” - odbywającą się w naszym powiecie największą i najlepszą tego typu imprezę w Polsce. Wejściówkę można nabyć za 80 zł w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Bolesława Chrobrego 48). Uprawnia ona do wstępu na wszystkie imprezy - z wyjątkiem Balu Włóczykija, wycieczek, koncertu 3 marca w GDK i uroczystości zamknięcia festiwalu. Posiadacze karnetu otrzymają 50 proc. zniżki na bilet na te imprezy. Karnet jest imienny i nie gwarantuje miejsca siedzącego. Rezerwacji można dokonywać również na stronie internetowej: www.wloczykij.com

Szósta edycja „Włóczykija” trwać będzie od 23 lutego do 4 marca. Gryfino i okolicę odwiedzi ponad setka podróżników (tym razem więcej niż zwykle z zagranicy). Główną osią programu będą tradycyjnie spotkania z nimi, połączone z pokazami filmów, slajdów i fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. Jak zwykle, nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, w tym: koncertów muzycznej alternatywy, degustacji potraw kuchni świata, wystaw, warsztatów, wycieczek po regionie. Jedna z ważniejszych pozycji to rajdy na orientację: zimowy ekstremalny pieszy „Włóczykij Trip Extreme 2012” (zaliczany do Pucharu Polski w Maratonach na Orientację) i rajd miejski „Zakrzywienie Czasoprzestrzeni”. Podobnie jak przed rokiem, część imprez odbywać się będzie również po stronie niemieckiej (tym razem w Criewen - siedzibie Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry).

Organizatorami tej edycji imprezy są: Gryfiński Dom Kultury (www.gdk.com.pl) i Stowarzyszenie Republika Międzyodrza (www.republikamiedzyodrza.pl), a głównym sprawcą jest Przemek Lewandowski.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska