Co z „Mieszkiem”?
Co nas denerwuje?

SPORT

Wygrana po przerwie
II liga piłkarzy ręcznych wznowiła rozgrywki po przerwie świąteczno-noworocznej. Szczypiorniści Energetyka Gryfino wysoko (39:24) wygrali na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli - AZS PG Gdańsk, ale ich przewaga uwidoczniła się dopiero po przerwie, bo po pierwszej połowie prowadzili tylko jedną bramką 13:12. Gdańszczanie pozostają więc z zerowym kontem punktowym, a dla gryfinian było to piąte zwycięstwo w lidze. Skład gości i strzelcy bramek: Fornal, Młynarczyk - Galus 7, Magdziarz 6, Sz. Tołyż 6, Kuczyński 4, Czyleko 3, Lipertowicz 3, Siadak 3, Zwoliński 3, Porębski 2, Łuczak 1, P. Tołyż 1.
Inne wyniki: Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 31:18, Sokół Gdańsk - GKS Żukowo 38:26. Prowadzi Gwardia. W sobotę Energetyk zagra w Wejherowie.

Znów grają o Grand Prix
Niedawno w grudniu poznaliśmy zwycięzcę ubiegłorocznego cyklu zawodów o Grand Prix Gryfina w szachach, a w sobotę rozpoczęła się rywalizacja o tegoroczne takie trofeum. Ten najważniejszy gryfiński cykl młodzieżowych rozgrywek szachowych organizowany jest już od 14 lat.
Tym razem w inauguracyjnym turnieju w Pałacyku pod Lwami w szranki stanęło 25 osób. Walka w czołówce była bardzo wyrównana i aż troje zawodników ukończyło zawody bez porażki. Między sobą osiągnęli wyniki remisowe, dlatego o kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza. Ostatecznie wygrała Justyna Kruszewska (ubiegłoroczna triumfatorka), wyprzedzając Gretę Stołecką i Cezarego Laskowskiego. Kolejne miejsca: 4) Łukasz Krawczyk, 5) Szymon Krech, 6) Hubert Małolepszy, 7) Olgierd Hajdaś, 8) Piotr Kos, 9) Zofia Kubowicz, 10) Ewelina Kruszewska.
Startowali też najmłodsi (rocznik 2004), którzy stawiają dopiero pierwsze kroki: Dorian Kurlej, Adam Hajdaś i Kamil Nycz.

Następne zawody w lutym. Na zdjęciu trener Krzysztof Rudnicki z trójką szachistów, którzy w sobotę wypadli najlepiej.