Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 08 z dnia 21.02.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dolna Odra - walka o życie
6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”
Trochę się martwię
Mniej prezesów w sądach
Jakubowymi szlakami przez nasz powiat
Kronika wypadków königsberskich
Gorzów blisko Chojny
Były leśniczy oskarża nadleśnictwo
Walą po garach
Nagrodzeni w Myśliborzu
Dzieci dzieciom
Sport

Gorzów blisko Chojny

Tomasz Możejko
Przedstawiciele Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Terra Incognita” z Chojny i wydawanego przez tę organizację „Rocznika Chojeńskiego” opowiadali o swej działalności i dorobku mieszkańcom Ziemi Lubuskiej podczas czwartkowego spotkania w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie. Placówka mieści się w wybudowanym niedawno budynku, imponującym nowoczesnością i przestrzenią. Dodajmy, że Chojnę wiąże z Gorzowem kilkusetletnia wspólna historia nowomarchijska, co odzwierciedla m.in. bogaty dział regionalny tutejszej książnicy.
Spotkanie otworzyła wicedyrektor biblioteki Marzena Wysocka. Wśród gości obecny był m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Tomasz Możejko. O działalności Terra Incognita mówił prezes stowarzyszenia Paweł Migdalski, a o „Roczniku Chojeńskim” - jego redaktor naczelny Radosław Skrycki. W superlatywach o osiągnięciach chojeńskiego środowiska wypowiadał się nestor regionalistów polsko-niemieckiego pogranicza - Zbigniew Czarnuch z Witnicy Gorzowskiej.
Na zdjęciu od lewej: Krystyna Leddin - skarbnik „Terra Incognita”, Marzena Wysocka - wicedyrektor biblioteki w Gorzowie, Paweł Migdalski - prezes stowarzyszenia, Teresa Błońska - wiceprezes, Radosław Skrycki - redaktor naczelny „Rocznika Chojeńskiego” i Dorota Dobak-Hadrzyńska - członek redakcji.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska