Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 09 z dnia 28.02.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dolna Odra nadal niepewna swych losów
Włóczykij rządzi
Polska da się lubić
Nie będzie norek
Przebudzenie opozycji w Cedyni
Witnica filialna
Z dziejów Żydów w Königsbergu (1)
Zaproszenie do Brukseli
„Kombatant” Siekierki sławiący
W maju remont murów w Trzcińsku
Film i foto na zamku
Sport

Dolna Odra nadal niepewna swych losów

Jak na razie niewiele konkretów przyniosły rozmowy przedstawicieli załogi i związkowców Elektrowni Dolna Odra z prezesami Polskiej Grupy Energetycznej. Jak pisaliśmy przed tygodniem, w nowej strategii tego konsorcjum, do którego należy gryfiński zakład, w Dolnej Odrze do 2030 r. mają być stopniowo wygaszone wszystkie bloki energetyczne. W Gryfinie zawrzało, bo elektrownia to 1500 miejsc pracy i co roku ok. 25 mln zł wpływów do budżetu gminy z tytułu podatków.
Podczas piątkowych rozmów władze PGE oznajmiły, że zapisy w strategii nie oznaczają, iż elektrownia zostanie definitywnie zamknięta. Ale nie podano konkretów. Nie zaplanowano też na razie pieniędzy na budowę nowych bloków energetycznych.

Sytuacją zaniepokojony jest też wojewoda Marcin Zydorowicz. - We wszystkich naszych opracowaniach i dokumentach dotyczących zapewnienia ciągłych dostaw prądu na terenie naszego województwa, jakie powstały po awarii prądu w 2008 roku, opieramy się na niezmiennie funkcjonującej elektrowni w Gryfinie. To filar naszego bezpieczeństwa energetycznego - powiedział.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska