Urząd do remontu
Urodzaj na prymusów

SPORT

Porażka z wiceliderem
Piłkarze ręczni Energetyka Gryfino ulegli na wyjeździe wiceliderowi - Spójni Gdynia 23:33 (10:13), choć przez kilkanaście minut utrzymywali się na prowadzeniu. Skład gryfinian i strzelcy bramek: Fornal, młynarczyk - Galus 8, Magdziarz 4, Adamczewski 2, Łuczak 2, Łuczyński 2, Siadak 2, Gałka 1, Porębski 1, Sz. Tołyż 1, P. Tołyż, Lipertowicz, Czyleko.
Inne wyniki: Sokół Gdańsk - AZS PG Gdańsk 51:22, Sambor Tczew - Gwardia Koszalin 25:35, GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 20:21.

8. AZS PG Gdańsk        11    0   273:416
W sobotę Energetyk gra u siebie z Samborem.

Katarzyna Grabowicz i Karol Gontarz
Znów wygrywali
Kolejne sukcesy odnieśli badmintoniści LUKS Krokus Góralice. W dniach 25-26 lutego startowali w Ślęzy w Krajowym Turnieju Seniorów i Młodzików. W nowo wybudowanym obiekcie koło Wrocławia rywalizowało 78 osób z 19 klubów. W kategorii juniorów Katarzyna Grabowicz wygrała w grze pojedynczej dziewcząt oraz w deblu w parze z Patrycją Matusiak. Swój pierwszy mecz wygrał debel Oliwia Angowska/Weronika Saskowska. W grze pojedynczej chłopców Karol Gontarz wywalczył trzecie miejsce, a debel Gontarz/Daniel Kozakiewicz zajął czwartą pozycję.
Obecnie młodzi badmintoniści z gminy Trzcińsko-Zdrój przygotowują się do startu w prestiżowym turnieju „XI Fukuda Mazovia Junior Cup 2012”, który odbędzie się w dniach 9-11 marca w Płońsku i Sochocinie (woj. mazowieckie).

Trzy medale dla Morynia
Trzy medale zdobyli karatecy UKS Karate Kyokushin Moryń na rozegranych 26 lutego w Szczecinie otwartych mistrzostwach Pomorza w dalekowschodnich sztukach walki. Startowało 215 zawodników z naszego województwa i z pomorskiego. W bardzo mocno obsadzonej kategorii wiekowej 10-11 lat chłopców rywalizowali podopieczni Piotra Kosa z Morynia. Dawid Gluth wywalczył srebrny medal, a Miłosz Zubala brązowy. Czwarte miejsce zajął Marcel Adamczewski. Wygrał Dawid Guzik ze Świnoujścia. Ponadto Zubala zdobył srebro w grapplingu (walce na chwyty). Wyprzedził go tylko Kacper Cyzman z Mielna.
Dawid Gluth, Piotr Kos,
Miłosz Zubala i Marcel Adamczewski
Organizatorem mistrzostw był Szczeciński Klub Sportowy Husaria, a sędzią głównym - prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate Andrzej Kłujszo.

Giermak nadal w formie
W drugim turnieju z cyklu o Puchar Skorpiona w Szczecinie startowali ponownie młodzi bokserzy Gardy Chojna. Eryk Giermak wysoko na punkty pokonał Sebastiana Wiktorzaka - piątego zawodnika ubiegłorocznych Mistrzostw Europy i został uznany za najlepszego juniora turnieju. Swoje pojedynki wygrali także: Justyna Pietras i Oskar Mróz, natomiast Albert Ciasnocha uległ na punkty dwukrotnemu mistrzowi Polski Michałowi Łęgockiemu.
W dniach 8-12 marca Giermak i Ciasnocha wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju na Łotwie.

Powalczą o medale
W niedzielę 11 marca gryfiński Hermes będzie organizatorem mistrzostw województwa w biegach przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych, czyli od młodzików do seniorów. Zawody rozpoczną się o godz. 11.30 na bocznym boisku obok stadionu OSiR. Zawodnicy rywalizować będą na wytyczonych pętlach biegowych w pobliżu stadionu. Gospodarze liczą na kilka medali. Murowanym faworytem jest aktualny halowy mistrz Polski - junior młodszy Paweł Pankratow. Duże szanse mają też juniorki: Manuela Pośniak i Nikola Szurgocińska, a także seniorka Edyta Rybacka. Zapewne o czołowe lokaty powalczą też młodzicy.
Nasze województwo w tym roku jest organizatorem mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w przełajach. Trudną, lecz atrakcyjną trasę wyznaczono w Szczecinie w Parku Kasprowicza. Impreza odbędzie się w sobotę 24 marca. (tw)

Siatkówka w Münchebergu
Drużyna siatkarska Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie/Trzcińsku-Zdroju uczestniczyła 25 lutego w II Turnieju Siatkówki Drużyn Amatorskich, organizowanym przez współpracującą z tą placówką od dwóch lat organizację Netzchoten w Münchebergu. Do spotkania w tej położonej za Odrą miejscowości doszło dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Na starcie stanęło 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna jako najmłodsza znalazła się poza strefą medalową. Dwa zwycięstwa i remis w drugiej fazie pozwoliły zająć 9. miejsce.
Jak powiedział główny organizator Tobias Neumann, sport nie potrzebuje języka. Była to dobra zabawa i odpoczynek od codziennych zajęć. Spotkanie było okazją do podpisania wniosku w ramach PNWM na realizację podobnego przedsięwzięcia w październiku w Trzcińsku-Zdroju. Ponadto obie grupy złożyły wniosek na realizację w lipcu przedsięwzięcia „Razem łatwiej” w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
Na zdjęciu nasza drużyna, a z prawej jej opiekun Rafał Bakalarz.