SPORT

Medale karateków

Dawid Gluth (z prawej) na najwyższym podium
Maciej Przybył z brązem
Siedem medali zdobyli zawodnicy UKS Karate Kyokushin Moryń w zorganizowanym po raz ósmy 26-27 maja w Świnoujściu międzynarodowym turnieju dzieci i młodzieży. Największy sukces odniósł Dawid Gluth, który wywalczył złoty medal. Srebrne krążki zdobyli: Daniel Gibowski, Marta Kwiecień i Wiktor Hadała, a brązowe: Jakub Potapiński oraz w dwóch konkurencjach Maciej Przybył. Ponadto Miłosz Zubala i Alicja Susicka nieznacznie przegrali walki o wejście do strefy medalowej i zajęli czwarte pozycje. Reprezentanci moryńskiego klubu wykazali wysoki poziom wyszkolenia, czego dowodzą miejsca w końcowej klasyfikacji.
Trener Piotr Kos gratuluje wszystkim zawodnikom, jednocześnie dziękuje opiekunom i rodzicom oraz kierowcy - Rafałowi Kołaczykowi za bezpieczny przejazd na turniej. Koszty udziału, w tym opłata startowa, transport, nocleg, wyżywienie zostały pokryte z dotacji od gminy Moryń, samorządu mieszkańców, sponsorów i składek członkowskich.
(rr)

Weterani w dobrej formie
Dwójka naszych weteranów-miotaczy: Józef Borsuk z Bań i Wojciech Strelczuk z Chojny wystartowała w ogólnopolskim mityngu memoriałowym ku czci Bogdana Niemca. Zawody rozegrano na nowo oddanym obiekcie lekkoatletycznym w Dąbrówce Wlkp. koło Zbąszynka. Nasi zawodnicy próbowali sił w paru konkurencjach rzutowych. J. Borsuk uzyskał bardzo dobry wynik w rzucie dyskiem (41,35 m), zajmując pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 65 lat. W. Strelczuk zwyciężył w swej koronnej konkurencji – pchnięciu kulą z rezultatem 13,39 m. Obydwa wyniki gwarantowałyby medalowe miejsca podczas mistrzostw Polski.
W. Strelczuk pcha kulą
(tw)

Medalowe żniwa
Rafał Ceglarek
Bardzo udany był start podopiecznych SOSW Chojna w wojewódzkiej spartakiadzie lekkoatletycznej dla uczniów placówek specjalnych, która odbyła się w Pyrzycach. Przywieźli aż 13 medali. Złoto zdobyli: Marcel Czerniakowski w biegu na 60 m, Mariusz Kacprzak w skoku w dal (i srebro wzwyż) oraz Rafał Ceglarek, który z dwoma złotymi medalami (na 100 i 200 m) otrzymał puchar dla najlepszego sportowca spartakiady. Srebrne krążki wywalczyli: Monika Wypych w skoku w dal (i brąz na 60 m), Kinga Witkowska, Justyna Ryszkiewicz i Tycjan Kozdra w skoku wzwyż, Żaneta Mej na 400 m i Barbara Iwańczak w skoku w dal.
Z chojeńskiej placówki startowało 15 uczniów. W klasyfikacji generalnej zajęła ona trzecie miejsce wśród szkół podstawowych i drugie w grupie szkół zawodowych. Opiekunami sportowców są: Teresa Ochal, Edward Piotrowski i Piotr Czuto. Najlepsi uczniowie 8-10 czerwca wystąpią na mistrzostwach Polski w Ostrzeszowie.

16. Rega Trzebiatów         30    8   19:111
Do III ligi awansowali: Energetyk i Pogoń II. Spadają: Sława, Lech, Victoria i Rega.

Wojewódzka okręgówka. W kolejce kończącej sezon Odra Chojna w sobotę zremisowała na wyjeździe z wiceliderem Kłosem Pełczyce 2:2. Po golach Turkiewicza niemal do końca prowadziła 2:0, bo gospodarze zdobyli dwie bramki dopiero w 89 i w 91'. Morzycko Moryń uległo u siebie Arkonii Szczecin 2:3 (J. Chrzanowski i z karnego Skóra). Odrzanka Radziszewo u siebie pokonała Zorzę Dobrzany 2:1 (Deptuła 2). Pozostałe wyniki: Sokół Pyrzyce - Masovia Maszewo 4:1, Unia Dolice - Polonia Płoty 1:2, Świt Szcz. - Sęp Brzesko 6:0, Ehrle Dobra Szcz. - Piast Chociwel 0:1, Światowid Łobez - Stal Lipiany 2:4.
    16. Sęp Brzesko             30   24   36:78
Awansowali: Arkonia i Kłos. Sopadają: Masovia, Światowid, Sokół i Sęp.

Regionalna okręgówka. Mieszko Mieszkowice - Czcibor Cedynia 1:4, Orzeł Pęzino - Orzeł Trzcińsko-Zdrój 4:1, Ogniwo Babinek - Myśla Dargomyśl 3:2 (Walczak, Kuzio, Dobrowolski), Fagus Kołbacz - Wicher Przelewice 1:3, Osadnik Myślibórz - Klon Krzęcin 1:0, Drawa Drawno - Iskierka Szczecin 2:2, Orzeł Bierzwnik - Orkan Suchań 2:4, Polonia Giżyn - Remor Recz 2:2
    16. Fagus Kołbacz           30   23   29:56
A-klasa. Gr. III. Iskra Banie - Unia Swochowo 3:1 (Sobina, Durasiewicz, Sarba), Wicher Reptowo - Tanowia Tanowo 3:1, Grot Gardno - Łabędź-GryfHurt Widuchowa 1:2, Rybak Trzebież - Czarni Lubanowo 0:0, Leśnik Kliniska - Błękit Pniewo 0:1, Awansowała Tanowia.
Gr. IV. Hetman Grzybno - Zieloni Zielin 7:0 (M. Durasiewicz 3, Filiks 2, Turtoń, samob.), KLUKS Krzywin - Odra II Chojna 2:3, Chrobry Lisie Pole - Zjednoczeni Kurzycko 4:1 (dla zwyc. Figórek, Feręc, Ziemiański, Krzyżelewski), Klon Krzymów - Santos Sarbinowo 6:0, Olimpia Smolnica - Witniczanka Witnica 4:5, Pomorzanin Cychry - Chrobry Boleszkowice 1:3. Awansowali Zieloni.
Gr. VI. Błyskawica Kluki - Piast Piaseczno 3:2 (Bogusz 2).