Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 23 z dnia 05.06.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Geopark otwarty
Po Dniach Chojny
Mieszkowice na plusie
Białęgi nadal walczą z ciężarówkami
Sztukowanie częściowe
W młynie prace w toku
Głosy umarłych (5)
Brawo szóstoklasiści!
Nie bali się Virginii Wolf
W kierunku zdroju
Jak Bańka to bańka
Sport

Po Dniach Chojny

W piątek podczas Dni Chojny wystąpił big band pod kierunkiem Krzysztofa Kowalewskiego z Dębnowskiego Ośrodka Kultury (na zdjęciu). Pod względem muzycznej kultury, repertuaru i umiejętności może być wzorem dla wielu innych domów kultury, które zbyt często hołdują kiczowatej miernocie, nieróżniącej się od pijanych śpiewów na weselu. Innym problem są tzw. gwiazdy. Szczeciński raper Sobota (czyli Michał Sobolewski) w sobotni wieczór rozgrzewał chojeńską młodzież i dzieci obscenicznymi i bardzo wulgarnymi tekstami. Hip-hop to istotny składnik współczesnej kultury masowej i niemądrze byłoby go przekreślać. Ale każdy występ powinien mieć swój właściwy czas, miejsce i publiczność.

Big band z Dębna
(tekst i fot. rr)

Olimpijska Chojna
Ela Kozłowska z Chojny uciekła skutecznie mężczyznom i zwyciężyła
w kategorii open
Z okazji zorganizowanego w czasie Dni Chojny wyścigu kolarskiego miasto odwiedziła w niedzielę plejada olimpijczyków z asem kolarstwa szosowego z lat siedemdziesiątych Ryszardem Szurkowskim na czele. Przybyli też jego wyśmienici koledzy, znani głównie z Wyścigu Pokoju: Rajmund Zieliński (współorganizator imprezy), Wojciech Matusiak i Zenon Czechowski. Był też słynny przed laty bokser (doszedł do półfinału na igrzyskach olimpijskich w Monachium) Krzysztof Pierwieniecki. Niestety, widowisko kolarskie nie było tak atrakcyjne jak znakomici goście, bo zawody w ostatniej chwili awaryjnie przeniesiono na Lotnisko. Podobno cofnięto zgodę na zamknięcie drogi krajowej na odcinku Lisie Pole – Chojna. Szkoda, bo tylko garstka wtajemniczonych kibiców mogła oglądać wyścig. Frekwencja zawodników też była mizerna, ale sukcesem jest to, iż wyścig został rozegrany.
Oto najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przedszkolaki: 1. Błażej Kozłowski; 2. Oskar Kozłowski; 3. Maksymilian Odróbka.
Podstawówki (szkoły noszące imię Olimpijczyków Polskich): 1. Szymon Łakomy (Maszewo); 2. Piotr Sowiński; 3. Maciej Sućko.
Młodzicy i juniorzy młodsi: 1. Rafał Kolasiński; 2. Karol Wypych (obaj Golczewo); 3. Remigiusz Komisarek (Nowogard)
Dziewczęta: 1. Paulina Łakoma; 2. Monika Kuczyńska (Maszewo).
Kat. open: 1. Elżbieta Kozłowska – Chojna (jako jedyna kobieta startowała z mężczyznami, mając do pokonania o jedno okrążenie mniej); 2. Rafał Serafin (Gryfino); 3. Paweł Kolasiński (Nowogard).
Krzysztof Pierwieniecki, Ryszard Szurkowski i Rajmund Zieliński
Wkrótce więcej o imprezie oraz rozmowa z Ryszardem Szurkowskim.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska