Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 26 z dnia 26.06.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dni Cedyni
Kolejne pieniądze dla Swobnicy
Od parowozu do napędu nożnego
Absolutoria w gminach
Szwedzki król uczczony w Chojnie
Odważne dzieci z Bań
Policja łączy posterunki
Baku w Chojnie
Program Dni Mieszkowic
Znów Dni Chojny w Hanowerze
Dla turystów i mieszkańców
Sukcesy chojeńskich dzieci w Niemczech
Sport

Baku w Chojnie

Jeszcze do końca miesiąca można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie wystawę malarstwa i grafiki moskiewskiej artystki Iriny Zagoworczewej. Inspiracją była dla niej postać zaprzyjaźnionego z jej rodziną radzieckiego pieśniarza pochodzenia azerskiego Muslima Magomajewa. Na wystawie dominują widoki stolicy Azerbejdżanu - Baku, gdzie śpiewak urodził się. Przypomnijmy, że jego ojciec Magomet Muslimowicz Magomajew jest pochowany na cmentarzu wojennym w Chojnie, gdyż zaledwie dwa tygodnie przed końcem wojny zginął koło dworca w Widuchowej.

Irina Zagoworczewa na wernisażu w Chojnie. Z lewej dyrektorka Centrum Kultury Barbara Andrzejczyk, a w środku portret Magomajewa
Wernisaż wystawy miał miejsce 19 czerwca z udziałem artystki, burmistrza Chojny Adam Fedorowicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Komorzyckiego i wielu gości. Obrazom towarzyszyły archiwalne nagrania i koncerty Magomajewa. Ekspozycja rok temu pokazywana była w Gdańsku, a teraz przyjechała do naszego miasta prosto z Berlina. 2 lipca otwarta zostanie w Opolu.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska