Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 37 z dnia 11.09.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Uznanie dla moryńskich inwestycji
Łączą dach z wieżą
Naukowcy podziwiali drzewa
Jak pamiętają Polacy, Czesi i Niemcy?
Kolejne pieniądze na drogi
Chóralne wibracje
Dworska kapela w Czachowie
Pożegnanie z Italią
Wschodnie klimaty (2)
Bomba w internecie
Sport

Uznanie dla moryńskich inwestycji

Władze Morynia zgłosiły do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2011” trzy gminne inwestycje, zrealizowane przy wsparciu funduszy unijnych. Były to: 1) modernizacja i adaptacja starego kina na Regionalne Biuro Geoparku - Krainy Polodowcowej nad Odrą, 2) rewitalizacja Parku Miejskiego i terenów zielonych - „Promenada Wielkiego Raka” w Moryniu, 3) rewitalizacja kąpieliska na plaży w Moryniu. W 13 kategoriach wpłynęło ponad 900 zgłoszeń. Moryń ma powody do satysfakcji, bo wszystkie trzy jego inwestycje znalazły się w gronie 105 finalistów, a ponadto zdobyły wyróżnienia Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. 29 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Dodajmy, że 4 lata temu w tym samym konkursie wyróżniono Moryń za rewitalizację placu Wolności.
Organizatorami XVI edycji konkursu „Modernizacja Roku” były Targi Pomorskie Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Patronat sprawowały m.in.: Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Generalny Konserwator Zabytków.

Na zdjęciu na Zamku Królewskim w Warszawie - od lewej: Leszek Rajfur (projektant i inspektor nadzoru), burmistrz Morynia Jan Maranda oraz wykonawcy inwestycji: Daniel Błażkiewicz i przedstawiciele firmy Pol-Bud: Wiesław Łokucjewski i Andrzej Senderowski.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska