Dzisiaj jest wtorek, 21 września 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 45 z dnia 06.11.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wielki pożar w Osinowie
Czy Apexim pozbędzie się Setpolu?
Podpalenie w Krajniku?
Czy z nową ustawą mniej naśmiecimy?
Kolej wreszcie remontuje dworce
Pod dyktando opozycji
Skubnęli Dolną Odrę
Podatki w Trzcińsku
Jak osuszano Łęgi Odrzańskie
Dolina Miłości jest piękna, ale z dojazdem - kłopot
Jesienna Scena Tańca
Sport

Jesienna Scena Tańca

Już po raz czwarty Gryfiński Dom Kultury organizuje imprezę pod nazwą Jesienna Scena Tańca. Potrwa od 16 do 18 listopada. Będzie to weekendowe spotkanie z ciekawymi i nowymi zjawiskami w tańcu, prezentacje małych form ruchowych (solo, duety, trio) w różnych technikach, ale przede wszystkim w technikach tańca współczesnego. - Zapraszamy ważnych i wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Chcemy promować taniec i zaznajamiać publiczność z aktualnymi trendami w tańcu - mówią organizatorzy.

Jesienna Scena Tańca od pierwszej edycji miała charakter międzynarodowy przede wszystkim ze względu na wykonawców. Na festiwalu wystąpili goście z Niemiec, Danii, Anglii, Hiszpanii, Japonii. Powstał spektakl Henrika Kaalunda i Teatru Tańca Ego Vu (znanego wcześniej jako Vogue).

Oprócz pokazów swoich spektakli i umiejętności tanecznych goście poprowadzą także dwudniowe warsztaty dla wszystkich chętnych, podzielonych na grupy wiekowe i pod kątem zaawansowania. Warsztaty Reggaeton/Salsa Ladies (w sobotę i niedzielę w godz. 14-16) kosztują 50 zł za dwa dni. Prowadzącą będzie Katarzyna Ossowska-Janeczko - założycielka Szkoły Latino Vibe i Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem „Ars-Anima”. Reggaeton to żywiołowy i pełen ekspresji taniec, mający afrokubańskie korzenie, ale też czerpiący dużo z nowoczesnych form, jak dancehall czy ragga. Salsa Ladies to warsztaty dla każdej kobiety, która chce wydobyć w tańcu swój wdzięk poprzez zmysłowy ruch bioder i ramion, piękny ruch rąk i zgrabny krok. Z kolei warsztaty tanga argentyńskiego (17-18 listopada w godz. 16.15-18.15) poprowadzą: Ryszard Musiał i Monika Wydrowska, którzy studiowali w London Contemporary Dance School i brali udział w szeregu szkoleń z gwiazdami tanga. Koszt wynosi także 50 zł. Zapisy: Eliza Hołubowska - [email protected] lub sekretariat GDK-u - tel. 91 416 25 20.

Inną atrakcji Jesiennej Sceny Tańca jest zorganizowana 17 listopada kolejny raz w Gryfinie cicha dyskoteka, czyli silent disco. To nieinwazyjna impreza taneczna, ponieważ muzyka puszczana jest przez wręczane każdemu uczestnikowi bezprzewodowe słuchawki, więc nie grozi zakłóceniem spokoju mieszkańców. Didżeje (Monika Petryczko, czyli Miss Mary, Karol Silski i Przemysław Lewandowski) puszczać będą muzykę na trzech osobnych kanałach do wyboru. Słuchawki wypożyczane są na podstawie dowodu tożsamości. Silent disco cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przy poprzednich edycjach. Start o godz. 21 w GDK przy ul. Szczecińskiej 17.

Ceny: 15 zł bilety jednodniowe, 35 zł karnet na trzy dni, 15 zł na silent disco, 50 zł dwudniowe warsztaty. Rezerwację prowadzi Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (w Pałacyku pod Lwami).
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska