Dzisiaj jest wtorek, 21 września 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 45 z dnia 06.11.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wielki pożar w Osinowie
Czy Apexim pozbędzie się Setpolu?
Podpalenie w Krajniku?
Czy z nową ustawą mniej naśmiecimy?
Kolej wreszcie remontuje dworce
Pod dyktando opozycji
Skubnęli Dolną Odrę
Podatki w Trzcińsku
Jak osuszano Łęgi Odrzańskie
Dolina Miłości jest piękna, ale z dojazdem - kłopot
Jesienna Scena Tańca
Sport

Podatki w Trzcińsku

Część przyszłorocznych gminnych podatków lokalnych uchwaliła 29 października Rada Miejska w Trzcińsku-Zdroju. Najważniejsze stawki podatku od nieruchomości wynosić będą od 1 stycznia: za 1 m kw. gruntu pod działalność gospodarczą 0,78 zł (w tym roku jest 0,75), za budynki mieszkalne 0,68 zł/m kw. powierzchni użytkowej (było 0,65), za budynki pod działalność gospodarczą 19,05 zł/m kw. (było 18,26), za domki rekreacyjne 7,66 (było 7,35), za garaże wolno stojące 4,57 (było 4,38).

Radny Marek Rutka zaproponował, by pozostawić na dotychczasowym poziomie podatek od budynków mieszkalnych (bo mamy biedne społeczeństwo) oraz od budynków pod działalność gospodarczą (żeby zachęcać ludzi do takiej aktywności). Jednak wniosek ten przepadł, bo poparło go tylko dwóch radnych. Skarbnik gminy Ryszard Makuchowski przedstawił wyliczenia, ile ucieka pieniędzy z budżetu gminy, gdy radni obniżają ustalane przez rząd stawki maksymalne. Przypomniał też, że traci się w ten sposób podwójnie, gdyż rząd wylicza gminom subwencje z założeniem, że uchwaliły one podatki w zaproponowanej przez niego wysokości.

Za przedstawionymi przez burmistrza stawkami opowiedziała się zdecydowana większość radnych. Tylko jeden był przeciw (M. Rutka) i jeden wstrzymał się od głosu.

W Trzcińsku nie uchwalono jeszcze podatku rolnego.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska