Dzisiaj jest czwartek, 01 października 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 46 z dnia 13.11.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Ogień niszczy i... obnaża
Setpol podważa umowę sprzedaży działki
W kapitule Nagrody Obywatelskiej
Radość z Bocianami
Podatki w gminach
Rocznik - odsłona czwarta
Jeleńskie strefą ciszy
Urząd w Widuchowej do remontu
Sport

Radość z Bocianami

Jarosław Przygoda
Zgodnie z coroczną tradycją, na uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości wręczono nagrody starosty za promocję powiatu. Była to już siódma edycja tej nagrody. Spośród trójki nominowanych w każdej kategorii wyłania się zwycięzcę, wręczając statuetkę Bociana. Jak już wspominaliśmy, w tym roku była wyjątkowo silna obsada kandydatów i już samo nominowanie do grona najlepszych było dużym wyróżnieniem. Tym bardziej radości nie ukrywali zwycięzcy. Atmosfera podczas bocianiej gali 8 listopada była bardzo radosna, a niektórzy nagradzani tryskali dowcipem i zapewniali o swej zdwojonej aktywności w latach następnych. Np. ks. Marian Augustyn z Morynia (współlaureat ze swoimi parafianami) wyznał, że ledwo zdążył na uroczystość, bo testował trasę 45-kilometrowego crossu rowerowego - miejsce mistrzostw Polski księży, które zamierza od przyszłego roku organizować.
Gratulując nagrodzonym, starosta Wojciech Konarski przyrównał ich do kilku postaci - pozytywistów z okresu walki o niepodległość, których praca, zapał i kreatywne myślenie zaowocowało trwałymi, namacalnymi osiągnięciami.

Statuetki Bociana otrzymali:
SPORT. Klub Bokserski Garda Chojna. Statuetkę odbierał trener Jarosław Przygoda. Nominowani byli ponadto: lekkoatletyczna drużyna dziewcząt z ZSP 2 Gryfino i Piotr Kos – trener karate z Morynia.
R. Rzepczak z Bocianem, M. Czaczyk, dyr. GDK (organizującego „Włóczykija”)
M. Zalewska i starosta W. Konarski
KULTURA. Remigiusz Rzepczak - nauczyciel gimnazjum z Mieszkowic, polonista, dziennikarz. Nominowani: Maciej Czaczyk z Gryfina i gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”.

Parafianie z Morynia: ks. M. Augustyn, K. Potapińska,
I. Włodarczyk i A. Nowiński
INICJATYWA SPOŁECZNA. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ducha w Moryniu. Statuetkę odbierał ks. Marian Augustyn wraz z Katarzyną Potapińską, Iloną Włodarczyk i Adamem Nowińskim. Nominowani: Zbigniew Bogdanowicz z Cedyni i Ewa Chludzińska-Lewczuk z Gryfina.

Michał Redliński z Selfy
PRACODAWCA ROKU. Firma Selfa GE SA - zakład ze Starego Czarnowa. Statuetkę odbierał przedstawiciel firmy Michał Redliński. Nominowani: Daniel Błażkiewicz z Lisiego Pola (firma Dankom) i Sławomir Kruszyński/Krzysztof Górecki z Osinowa Dolnego.

Wszystkich nominowanych prezentowaliśmy w nr. 43 gazety z 23 października.

Zazwyczaj podczas listopadowej uroczystej sesji prezentowane są nowe albumy, opracowywane przez powiatowy Wydział Promocji. Tym razem wydano ponadstustronicowy album „Historia i pamięć”, opracowany przez Monikę Baczyńską-Padjasek i Sylwię Cieślę, a obrazujący cmentarze powiatu gryfińskiego. Prezentacji na telebimie dokonał nauczyciel historii ZSP nr 2 w Gryfinie Julian Dalidowicz. Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów, grupujących poszczególne rodzaje cmentarzy, np. żydowskie, ewangelickie, wojenne.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska