Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 50 z dnia 11.12.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Czy będziemy rozsądnymi gospodarzami?
Śmieci to biznes
Wspólnie dla turystyki wodnej
Schetynówki dofinansowane jednak nie w 30, a w 50 proc.
Czachowski cenny zabytek oczekuje naszej pomocy!
Dziki groźne nie tylko żywe!
Włóczykij dla dzieci
Unikalne widoki Chojny
Dodatkowe przedstawienie gryfińskich vipów
Relikwie ojca Pio w Trzcińsku-Zdroju
Czekając na pierwszy gwizdek
Sport

Czekając na pierwszy gwizdek

Mamy kolejny piękny obiekt sportowy w naszym powiecie. Sala gimnastyczna w Krzywinie (gm. Widuchowa) czeka na oficjalne otwarcie. Tylko gwizdnąć i można rozpoczynać zajęcia.

Jednak na ten moment trzeba trochę poczekać, bo funkcjonowanie obiektu uzależnione jest od podłączenia Krzywina do sieci kanalizacyjnej. To sprawa kilku dni, bo niebawem nastąpi odbiór inwestycji. Wraz wójtem Widuchowej Michałem Lidwinem chodzimy po nowiutkich, pedantycznie wysprzątanych pomieszczeniach. Trzeba dodać, że przyszkolny obiekt (łącznikiem zespolony ze szkołą) jest zaprojektowany pomysłowo i wielofunkcyjnie. Chociaż mówi się o sali gimnastycznej, to jednak jest to tylko jeden z elementów budowli. Dobudówka ma trzy kondygnacje. W części podpiwniczonej łącznika są pomieszczenia socjalne oraz pokaźna dodatkowa salka do ćwiczeń, w której może być siłownia, sala fitness, gimnastyki korekcyjnej itp. Na parterze, oprócz hali głównej, są magazyny na sprzęt, sanitariaty z natryskami i gabinet nauczycielski. Na pierwszym piętrze z kolei jest galeria (niewielka widownia) oraz kuchnia i duża świetlica z niezbędnym zapleczem (także z sanitariatami).

Wójt Lidwin powiedział, iż sala, chociaż jest obiektem przyszkolnym, formalnie nie będzie szkole przekazana i będzie funkcjonować jako obiekt ogólnodostępny dla całej wsi. Nie będzie problemów technicznych, bo jest niezależne wejście.
Inwestycja kosztowała około 3 mln złotych. 800 tysięcy gmina otrzymała z Ministerstwa Edukacji.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska