Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 50 z dnia 11.12.2012

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Czy będziemy rozsądnymi gospodarzami?
Śmieci to biznes
Wspólnie dla turystyki wodnej
Schetynówki dofinansowane jednak nie w 30, a w 50 proc.
Czachowski cenny zabytek oczekuje naszej pomocy!
Dziki groźne nie tylko żywe!
Włóczykij dla dzieci
Unikalne widoki Chojny
Dodatkowe przedstawienie gryfińskich vipów
Relikwie ojca Pio w Trzcińsku-Zdroju
Czekając na pierwszy gwizdek
Sport

Dodatkowe przedstawienie gryfińskich vipów

To niezwykłe przedstawienie, dlatego cieszy się niezwykłą frekwencją. W miniony piątek działający przy Gryfińskim Domu Kultury teatr Gliptykos wystawił swą drugą premierę, zatytułowaną „Rozprawa, czyli makabryczno-erotyczny dzień z życia sądu”. Wszystkie bilety wyprzedano już na kilka dni wcześniej.

Co tak przyciąga widzów? Otóż aktorami są znane gryfińskie postacie publiczne. Już półtora roku temu, przy okazji pierwszej premiery (pt. „W pewnym miasteczku”), chwaliliśmy je za nieujawniane wcześniej talenty aktorskie, swego rodzaju odwagę, poczucie humoru i dystans do siebie, który nie jest cechą powszechną. W spektaklu występują pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciel władz samorządowych, radni, studenci. Są to: Kinga Andrusewicz, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Andżelika Obitko, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Małgorzata Świtelska, Angelika Wąsiel-Łokińska, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Rafał Guga, Jerzy Miler, Rafał Mucha, Jakub Pławski i Dariusz Ulanowski (także główny autor scenariusza - wraz z całym zespołem). Tym razem aktorzy w dodatku na scenie śpiewają i tańczą. Reżyseria: Maria Piznal (instruktorka GDK).

W związku z tak dużym zainteresowaniem przygotowywane jest drugie przedstawienie: w środę 19 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie 10 zł są już do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (Pałacyk pod Lwami). Podczas pokazu będzie można kupić (za złotówkę, ale można też zapłacić więcej) program ze zdjęciami z fragmentami sztuki. Dochód przeznaczony jest dla koła TPD przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Nowym Czarnowie na realizację projektu „Podarujmy im trochę świata!”.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska